«Mūsdienu politiskie un etniskie procesi prasa iedziļināšanos un sapratni, un šī semināra mērķis ir runāt par to, kā Eiropā vēsturiski ir veidojušās starpetniskās un starpkultūru attiecības un kā tās risinās šobrīd. Eiropā ir mainījies etniskais līdzsvars, un mums ir jāsagatavo sevi tam, ka šis process ir neizbēgams. Tāpat runāsim par to, cik tālu iespējama starpkultūru jautājumu saasināšanās,» konferences «Starpkultūru dialogs» aktualitāti raksturo tās koncepcijas autors Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis.
8. februārī pulksten 16 Sabiedrības integrācijas pārvaldē Skolotāju ielā 8 notiks cikla «Starpkultūru dialogs» pirmā konference, kurā O.Spārītis, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja projektu vadītāja Ieva Kalnača, Latvijas Universitātes profesors Leons Taivāns un LZA akadēmiķis Tālavs Jundzis diskutēs par starpetnisko attiecību jautājumiem. O.Spārītis ievadlekcijā «Kultūru mijiedarbība Latvijā vēsturiskā aspektā» runās par sociālās spriedzes mazināšanas un harmoniska sabiedrības attiecību modeļa veidošanas iespējām, savukārt I.Kalnača uzstāsies ar referātu «Islāma un kristietības saskarsmes procesi Spānijas teritorijā viduslaikos un to atsauces Eiropas kultūrā». Profesora L.Taivāna priekšlasījums «Reliģiju un kultūru konflikta scenāriji Eiropai un pasaulei» būs veltīts reliģisko un etnisko kopienu sadursmēm mūsdienu austrumu tautu vidū un šo tautu pārstāvju migrācijas radīto konfliktu analīzei, bet LZA akadēmiķis T.Jundzis savā ziņojumā «Kultūru robežas, mijiedarbība un konflikti kiberkara situācijā» vēstīs par starpnacionālo konfliktu pārcelšanos uz mediju telpu, informatīvā kara un kiberdrošības jautājumiem.
Konferenci bez maksas aicināts apmeklēt ikviens interesents – tai iepriekš nav jāpiesakās. Lekciju ciklu «Starpkultūru dialogs» organizē Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar LZA un Jelgavas Latviešu biedrību.
Foto: no JV arhīva