Jelgavas centralizētās siltumapgādes uzņēmums «Fortum Jelgava» šogad paredz rekonstruēt 3753 metrus siltumtīklu – gan demontēt virszemes caurules un izbūvēt pazemē, gan atjaunot siltumtīklu izolāciju, tādējādi mazinot siltuma zudumus trasē. Tāpat plānots pārbūvēt vai demontēt vairākus centrālos siltumpunktus, kas regulē siltumapgādi plašākiem māju rajoniem, kā arī vairākās daudzdzīvokļu mājās ierīkot individuālos siltumpunktus, uzlabojot siltumapgādes pakalpojuma kvalitāti klientiem.
Siltumtrases rekonstrukciju plānots uzsākt augusta pirmajā pusē, un paredzēts, ka darbi turpināsies vairākus mēnešus. Uzņēmuma komunikācijas vadītāja Guntra Matisa skaidro, ka «Fortum Jelgava» realizē ES Kohēzijas fonda līdzfinansētu projektu, kas paredz rekonstruēt un optimizēt siltumtīklus 3753 metru garumā. Darbi iekļauj arī septiņu centrālo siltumpunktu rekonstrukciju: Meiju ceļā 28A, Dobeles ielā 10,
K.Barona ielā 12, Stacijas ielā 5B un P.Lejiņa ielā 13a, siltumtīklu trasē Brīvības bulvāra 39 un Aviācijas ielas 8 rajonā. «Siltumtīkli tiks pārbūvēti, siltumtrasi izvadot ārā no centrālajiem siltumpunktiem un optimizējot diametru. Aviācijas ielas rajonā ir 91 metru garš virszemes siltumtīkla posms. Daļā posma tiks nomainīta siltumizolācija, savukārt 46 metri tiks izbūvēti zem zemes. Bet Brīvības bulvāra rajonā tiks mainīts esošo siltumtīklu izvietojums,» ieskicē G.Matisa. Caurules piegādās SIA «Izoterms», bet pazemes tīklu būvdarbus veiks SIA «Lokširs». «Darbus organizēsim tā, lai siltumenerģijas piegādes pārtraukumi būtu pēc iespējas īsāki, tomēr tie ir iespējami. Katra rajona iedzīvotājus par plānotajiem un iespējamajiem siltumapgādes pārtraukumiem informēsim pirms darbu uzsākšanas,» norāda G.Matisa.
Projektā paredzēti vēl citi būvdarbi, kuriem šobrīd turpinās iepirkuma procedūras. Tās noslēgsies šomēnes, un tad būs zināms darbu veicējs.
Plānotos darbus «Fortum Jelgava» veic, īstenojot projektu «Siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitātes paaugstināšana Jelgavā», lai paaugstinātu Jelgavas siltumenerģijas pārvades un sadales sistēmas efektivitāti, samazinot siltuma zudumus tīklos par 1585 megavatstundām gadā, kā arī uzlabotu klientiem sniegtā pakalpojuma drošību un kvalitāti.
Kopējās projekta izmaksas ir 920 tūkstoši eiro, no tiem attiecināmie izdevumi – 760 tūkstoši eiro. Kohēzijas fonda finansējums ir 40 procenti no attiecināmajiem izdevumiem jeb 304 tūkstoši eiro.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»