Šonedēļ darbu Jelgavas iestādēs un uzņēmumos uzsākuši 172 skolēni – 79 skolēni 13 un 14 gadu vecumā un 93 skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem –, kuri piedalās pašvaldības skolēnu vasaras nodarbinātības programmā.
Skolēniem ir iespēja strādāt vairākās pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, piemēram, «Ķiparos», «Kāpēcīšos», «Varavīksnē», «Kamolītī», «Rotaļā», skolās – Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Tehnoloģiju vidusskolā, Spīdolas ģimnāzijā, 3. un 4. sākumskolā, 4., 5. un 6. vidusskolā, 1. internātpamatskolā – attīstības centrā, 2. internātpamatskolā –, bērnu un jauniešu centrā «Junda», Zemgales Olimpiskajā centrā, kultūras namā, AS «Jelgavas dzirnavas», iestādē «Pilsētsaimniecība», uzņēmumā «Zemgales eko», kafejnīcā «Silva» un citviet.
Bērnu un jauniešu centra «Junda» nometnē «Lediņi» šonedēļ sākuši strādāt trīs skolēni, kuru pienākumos pagaidām ietilpst teritorijas sakārtošanas darbi. «Mums ir jānovāc nozāģētie zari un baļķi un lapas,» pēc pirmās nostrādātās dienas stāsta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni Ralfs un Ēriks, kuri nupat pabeiguši 8. klasi. Abi jaunieši norāda, ka vasaras darbs ir viņu pašu iniciatīva – iespēja nopelnīt kabatasnaudu saviem hobijiem. «Mums ir daudz brīvā laika, un vēlamies to pavadīt lietderīgi, kā arī nopelnīt kabatasnaudu rolleru uzturēšanai,» tā puiši, papildinot, ka viņi labprāt arī palīdzētu pieskatīt nometnes dalībniekus, iesaistītos viņu aktivitāšu plānošanā un vadīšanā. Pagājušogad viņi strādājuši savā skolā – Tehnoloģiju vidusskolā –, kur galvenokārt esot bijis jāpalīdz sagatavot klases eksāmeniem, kā arī jāsakopj skolas ārvide. «Protams, ir slinkums celties uz darbu, bet nav tik grūti, kā uz skolu, jo var pagulēt par pusstundu ilgāk. Kopumā vasarā strādā diezgan maz mūsu skolasbiedru – citi labāk atpūšas mājās vai pavada laiku kopā ar draugiem,» atzīs uzrunātie jaunieši.
Bet Jelgavas 4. vidusskolas skolnieks Toms savu pirmo darba pieredzi iegūst Zemgales Olimpiskajā centrā. «Lielākoties veicu tehniskos uzdevumus, piemēram, skrūvēju beņķus un augstlēkšanas konstrukcijas. Man patīk šis darbs, jo varu iemācīties ko jaunu, izprast, no kā konstrukcijas sastāv, taču nākotnē es vēlētos strādāt informācijas tehnoloģiju jomā,» stāsta Toms. Viņš papildina, ka darbam vasarā viņu motivē vēlme gūt pieredzi, bet, ko darīs ar nopelnīto naudu, puisis vēl nav izdomājis. «Celties uz darbu ir daudz vieglāk – arī laiks šeit paiet ātrāk nekā skolā,» tā puisis, papildinot, ka pārējo vasaras daļu viņš vēlētos veltīt ceļojumiem, ekskursijām.
Jāpiebilst, ka pašvaldības skolēnu vasaras nodarbinātības programma ilgs līdz 24. augustam, un šovasar kopumā plānots nodarbināt vairāk nekā 400 skolēnu. Jaunākie skolēni – 13 un 14 gadus veci – tiek nodarbināti divas nedēļas pa četrām stundām dienā, savukārt 15–17 gadus veci izglītojamie – trīs nedēļas pa sešām stundām dienā. Skolēni, kas darbu uzsākuši šonedēļ, algu saņems 15. jūnijā (13 un 14 gadus vecie skolēni) un 22. jūnijā (15–17 gadus vecie skolēni).
Foto: «Jelgavas Vēstnesis»