Jelgavnieku ģimene Artūrs un Marika Rutkovski izveidojuši sešus jaunus geokešinga slēpņus Jelgavā, turklāt tie visi ir veidoti tā, lai geokešeris jeb slēpņotājs arī iepazītu Jelgavu un uzzinātu interesantas lietas par mūsu pilsētu.
Ilze Knusle-Jankevica
A.Rutkovskis stāsta, ka viens no jaunajiem slēpņiem ir veltīts Jelgavā esošajām metāla skulptūrām. Lai to atrastu, slēpņotājam jāapstaigā visas skulptūras un jāatbild uz jautājumiem – tikai tad tiek iegūtas koordinātes, kur atrodams slēpnis. Vēl viens slēpnis ir veltīts energoefektīvākajai daudzdzīvokļu ēkai Latvijā 2010, vēl viens – vecajam Jelgavas valnim (slēpņotājs iziet pa senā pilsētas vaļņa robežām), vēl viens – Lielupes palienes pļavām, vēl viens – LLU studentu kopmītnēm, jo Jelgava ir studentu pilsēta. Vēl viens slēpnis atrodas pie Raiņa parka.
Augusta otrajā pusē Jelgavā notika geokešeriem nozīmīgs pasākums, kurā piedalījās vairāk nekā 80 slēpņotāju no Jelgavas, Rīgas un tuvākās apkaimes. Viņi meklēja jaunos slēpņus, iepazina pilsētu un pie viena vāca savai spēlei nozīmīgus punktus un suvenīrus. Visiem, kuri tika ar uzdevumu galā, Marika un Artūrs dāvināja suvenīrus – A5 formāta atklātnīti ar Jelgavas skatu un disku, kurā ir materiāli par Jelgavas mākslu un rullītis par Jelgavas nopostīšanu 1944. gadā.
Jāpiebilst, ka geokešeru pasākumā neiztika arī bez starpgadījumiem. Kāda persona, kas vēlējās palikt anonīma, paziņoja Pašvaldības policijai, ka Cukurfabrikas stacijā pa sliedēm staigājot trīs personas. Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv norāda Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce, sastaptie jaunieši (18, 19 un 20 gadus veci) paskaidroja, ka spēlē spēli «Geokešings» un meklējuši navigācijā norādīto punktu. Pēc personas datu pārbaudes jaunieši devās prom.
A.Rutkovskis apstiprina, ka aiz Cukurfabrikas stacijas atradās slēpnis, bet, pēc viņa teiktā, policijas darbinieki to paņēmuši un aizveduši prom. Viņš lēš, ka Jelgavā šobrīd kopumā ir ap 60 slēpņu.
Geokešings jeb slēpņošana, kā vēsta interneta enciklopēdija vikipēdija, ir nodarbe brīvā dabā ar GPS vai citiem navigācijas paņēmieniem, kuras mērķis ir visā pasaulē izvietot un meklēt slēpņus. Slēpņi šobrīd ir vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē, visos septiņos kontinentos, ieskaitot Antarktīdu. Latvijā šobrīd ir pieejami vairāk nekā 2000 slēpņi, turklāt slēpņošanas entuziasti Latvijas robežas garumā izvietojuši 300 slēpņus un Latvijai izveidojuši kontūru ar slēpņiem.
Foto: no A.Rutkovska arhīva
Saistītās ziņas
Viens slēpņošanas punkts tagad atrodas arī Zinātniskajā bibliotēkā
Vecpilsētā varētu būt geokešinga slēpnis
Cietuma aura pamazām pazūd
Spēlējot spēli, apceļo pasauli