«3. pamatskola mācību darbam ir gatava. Ir gan nodrošināts personāls, gan sagādāti mācību materiāli, gan izveidots nodarbību grafiks,» kopā ar Jelgavas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas locekļiem apmeklējot šo izglītības iestādi, atzīst Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
Sintija Čepanone
Šodien, 21. augustā, ar 3. pamatskolas apmeklējumu sākās izglītības iestāžu pieņemšana jaunajam mācību gadam. Speciālistu vizītes skolās turpināsies arī pirmdien, un kopumā būs apmeklētas 13 izglītības iestādes. Kā norāda G.Auza, 1. septembrī Jelgavas skolās mācības uzsāks ap 7000 skolēnu, tostarp ap 650 pirmklasnieku. «Pašlaik pirmajās klasēs reģistrējušies 670 bērni, taču šis skaits vēl mainās,» tā G.Auza, piebilstot, ka ar katru gadu skolēnu skaitam diemžēl ir tendence sarukt, un šogad 1. – 12. klasēs mācīsies par apmēram 300 skolēniem mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā.
Kā informē 3. pamatskolas direktors Juris Skrupskis, viņa vadītā izglītības iestāde šogad 1. septembrī gaidīs ap 850 bērnu, tostarp apmēram 150 pirmklasniekus. «Dažādi remontdarbi mūsu skolā notika visu vasaru, tāpēc tagad varam būt droši, ka mācību procesu sāksim sekmīgi,» tā skolas direktors.
«Tagad vien atliek sagaidīt skolēnus,» teic dabas zinību skolotāja Alise Skrupska, atklājot, ka šogad viņas kabinetā gan nav veikti vērienīgi remontdarbi. «Klase sakārtota jau iepriekš – pirms trijiem gadiem iegādāta interaktīvā tāfele, kas būtiski atvieglo mācību procesu un bērnos rada papildu interesi par dabas zinībām, pērn klasei nomainīti griesti. Būtiski uzlabojumi nemaz nav nepieciešami – tagad ir vien saglabāšanas darbs,» teic skolotāja.
G.Auza akcentē, ka skolas vides uzlabošana ir nepārtraukts process un arī šajā izglītības iestādē perspektīvā tomēr būtu nepieciešami uzlabojumi, tāpēc ir svarīgi rast līdzekļus, lai ieceres realizētu. «Pirmām kārtām būtu nepieciešams skolas teritoriju norobežot ar žogu Driksas pusē, kas ir svarīgi no skolēnu drošības viedokļa. Nepieciešams rekonstruēt arī ģērbtuves, jo pašlaik tās skolēnu skaitam, kas šeit mācās, ir neatbilstošas. Jāpiebilst, ka tehniskais projekts jau izstrādāts, tagad jārod līdzekļi tā realizācijai,» tā G.Auza.
Šodien speciālisti, lai pārliecinātos par izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam, apmeklē arī 1. sanatorijas internātpamatskolu, 5. un 6. vidusskolu, Speciālo pamatskolu un Spīdolas ģimnāziju.