Anda Stankeviča, Jelgavas Mākslas skolas direktore:
«Tā patīkamā ziņa šajā mācību gadā ir tā, ka mums ir palielinājies audzēkņu skaits – 13 klašu grupās pie mums mācīsies 187 bērni, kas ir vairāk nekā pērn.
Šajos saspringtajos ekonomiskajos apstākļos mēs esam spējuši panākt, ka arī turpmāk audzēkņi Mākslas skolu varēs apmeklēt bez maksas. No vienas puses, Kultūras ministrija gan ir ieteikusi izmantot iespēju, ko nosaka Ministru kabinets – proti, aprēķināt dalības maksu audzēkņiem par nodarbībām, ne lielāku par 25 latiem, taču mēs to pagaidām pat neesam apsprieduši. Pašvaldības piešķirtais finansējums ir pietiekams, lai mēs spētu nodrošināt visu nepieciešamo mācībām – uzturēt telpas, iegādāties materiālus nodarbībām. Tāpēc var teikt, ka šogad ekonomija Mākslas skolā notiks tikai uz pedagogu rēķina, kuriem valsts būtiski samazinājusi atalgojumu. Neapšaubāmi, tas ir absurds, ka pedagogam tagad klasē jāstrādā par algu, kas ir tikai nedaudz lielāka par apkopējas – skolotājs saņems 255 latus par likmi, bet mūsu apkopējs – 200 latus. Taču tajā pašā laikā visi pedagogi ir izteikuši gatavību strādāt. Vien divi pensijas vecuma pasniedzēji no darba ir atteikušies, jo valsts noteiktais ierobežojums, samazinot strādājošiem pensionāriem algu līdz 70 procentiem, viņiem nebija pieņemams.
Vienīgās pārmaiņas, ko piedzīvos mūsu audzēkņi, ir mazāks stundu skaits – ja līdz šim strādājām 197 stundas nedēļā, tad tagad valsts pedagogiem apmaksā tikai 128 stundas nedēļā. Tas nozīmē, ka katrai klasei proporcionāli būs noteikts mazāks stundu skaits – līdz šim visiem tas bija vienāds: 12 stundas nedēļā. Visvairāk stundas ir samazinātas 1. klasē, kas tagad mācīsies septiņas stundas nedēļā. Manuprāt, tas, iespējams, pat bija nepieciešams un nāks par labu pirmo klašu skolēniem, jo, kamēr bērni pierod pie jaunā darba ritma, 12 stundas var būt arī par garu. Jāņem taču vērā, ka bērni pie mums nāk pēc stundām vispārizglītojošās skolās, pēc tam vēl trīs četras stundas pāris reižu nedēļā darboties Mākslas skolā mazajiem varētu būt nogurdinoši. Savukārt vecākajās klasēs stundu skaits nedēļā samazināts līdz 10 – 11, kas arī ir pieņemams darba režīms.
Neraugoties uz samazinājumiem, mēs šogad neesam atteikušies no ieceres atvērt jaunu grupu – pirmo reizi piedāvāsim apgūt datorgrafiku.
To, ka pieprasījums pēc nodarbībām mākslas jomā aug, apliecina arī tas, ka piepildītas ir maksas grupas, kas darbojas mūsu skolas telpās. Tā ir vēl viena no lietām, ko šogad piedāvājam intensīvāk. Proti, laikā, kad mūsu audzēkņiem nav nodarbību un telpas stāv tukšas, dodam iespēju tās īrēt sertificētiem pasniedzējiem, kas organizē nodarbības kā bērniem, tā pieaugušajiem dažādās mākslas jomās. Mums ir sadarbības partneri, kas skolā savas nodarbības pasniedz jau vairākus gadus, bet ir arī tādi, kas to uzsāk tikai šogad, īrējot no mums telpas. Neapšaubāmi, mums tā ir iespēja iegūt papildu līdzekļus, kas arī nav maz.»