Plānotā Pārlielupes cietuma nodošana pašvaldības īpašumā ieilgs, jo pirms pieņemšanas–nodošanas akta parakstīšanas Tieslietu ministrija apņēmusies sakopt cietuma teritoriju.
Ilze Knusle-Jankevica
Uzsākot bijušā Pārlielupes cietuma ēku nodošanu pašvaldībai, no valdības saņemts rīkojums novērtēt Pārlielupes cietuma ēku tehnisko stāvokli. Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta informē, ka to darīja pašvaldības Īpašuma konversijas pārvaldes speciālisti. Pēc cietuma apsekošanas pašvaldība aicinājusi Tieslietu ministriju sakārtot cietuma teritoriju, pirms pārņemt to savā īpašumā.
Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Pakalne apstiprina, ka šāds aicinājums ir saņemts un ministrija apņēmusies sakopt cietuma teritoriju. Par to atbildīga būs ministrijas pakļautībā esošā Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP), kurai jāmeklē iespējas, kā to īstenot. L.Pakalne lēš, ka tas varētu prasīt kādu mēnesi, jo no teritorijas jāizvāc dažādas lietas un palikušās mēbeles, bet, tā kā ne ministrijai, ne IeVP līdzekļu, par ko šos darbus veikt, nav, viss būs jādara pašu spēkiem. Arī IeVP pārstāve Ināra Makārova apstiprina, ka cietuma teritorijā esot palikušas gan lietojamas, gan salūzušas mēbeles, mucas un citas lietas, par kuru tālāko likteni lems pārvalde. «Ierobežotā finansējuma dēļ esam spiesti meklēt kādu, kurš to izdarīs bez atlīdzības,» piebilst I.Makārova.
Kad teritorija būs sakārtota, tiks parakstīts pieņemšanas–nodošanas akts. Tikai pēc tam, kad ēkas būs pārņemtas, pašvaldība lems par to tālāku izmantošanu.
Laikraksts «Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka maijā Ministru kabinets pieņēma rīkojumu bijušo Pārlielupes cietumu bez atlīdzības nodot Jelgavas pašvaldības īpašumā. Pašvaldības īpašumā plānots nodot zemesgabalu 24 138 kvadrātmetru platībā un 13 būves. Savukārt Jelgavas dome apņēmusies valstij bez atlīdzības nodot Jelgavas tiesas ēku Dambja ielā 12.
Pārlielupes cietums tika slēgts 2008. gada 12. decembrī. Ieslodzītie šajā kompleksā uzturējās 51 gadu.
Foto: Ivars Veiliņš