Ar skanīgu pašmāju mākslinieku un ciemiņu no Rīgas un Baltkrievijas uzstāšanos šovakar Jelgavas kultūras namā izskanējis koncerts «Dzīve, mana dzīvīte». Līdz ar to pilsētā noslēgušās Baltkrievu kultūras nedēļas aktivitātes. Šajā nedēļā atzīmēta arī Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» piektā pastāvēšanas gadadiena. Biedrības vadītāja Jeļena Grīsle atzīst: «Ir jāstrādā tālāk!»
Ritma Gaidamoviča
Koncertā piedalījās kupls pulks apmeklētāju, galvenokārt jau šie bija svētki biedrības biedriem, viņu ģimenēm, taču netrūka arī atbalstītāju. Jelgavas kultūras nama skatuve ar mākslinieces scenogrāfes Annas Ziemeles palīdzību šovakar bija pārtapusi par Baltkrievijas ciemu, bet koncerta dalībnieki skatītājiem ļāva ieskatīties, kā paiet viena diena šajā ciematā, iepazīstinot ar visiem ciema iedzīvotājiem – ar strādīgo vīru Antonu, kurš slavens ar savu asprātību un dzīves gudrību, ar viņa sievu Marusju, kas ir labsirdīga, bet raizēm kašķīga dāma, kura savu vīru «tur īsā pavadā», ar viņu daiļo meitu Aļesju – īstu skaistuli precību gados, ar krustmāti, kura ciema sievām ne visai patīk, jo met aci uz citiem vīriem, krustēvu Kumu, kura dabā ir palīdzēt ikvienam ciema iedzīvotājam, Juroku, kurš met acis uz Aļesju, babu Lusju – vietējo zintnieci, vecpuisi Pēteri, kura mātei neviena dāma nešķiet gana laba, lai ļautu precēt savu Pēteri. Centrālā tikšanās vieta ciemā – soliņš, ap kuru tad arī notiek būtiskākais. Tā ir ciema skatuve, kur tiek uzzināti svarīgākie jaunumi, tenkas, izteikti spriedumi. Te tiekas visi.
Par muzikālo baudījumu gādāja tautas mūzikas ansamblis «Fest» no Baranovičiem Baltkrievijā (mākslinieciskais vadītājs Ivans Kustinskis), Jelgavas baltkrievu biedrības folkloras ansamblis «Ļanok» (mākslinieciskā vadītāja Marija Jeļisejeva) un tautas deju ansamblis «Ivuška» no Rīgas (mākslinieciskā vadītāja Valentīna Laizāne).
Reizē ar Baltkrievu kultūras nedēļu nosvinēta arī «Ļanok» piektā dzimšanas diena. Biedrības vadītāja J.Grīsle atzīst – kopš biedrības dibināšanas aizritējis viens nopietns posms. «Strādājuši esam atbildīgi, un, manuprāt, iesāktais ir jāturpina. Jau pēdējā gadā mēs lielu akcentu liekam uz to, lai biedrībā darbotos arī jaunieši. Mums tas izdevies, un arī šodien uz skatuves kāpa gan biedru bērni, gan mazbērni. Neskatoties uz to, ka viņi ir dzimuši Jelgavā, mācās latviešu skolās, bērni un jaunieši tomēr apzinās baltkrievu tautas tradīcijas, zina kultūru un ir gatavi ar tām iepazīstināt citus. Un tas ir patīkami,» atzīst J.Grīsle.
Foto: Ivars Veiliņš