Kaut arī tā nav pašvaldības obligāta funkcija – piešķirt finansējumu privātajiem bērnudārziem –, Jelgavā tas tiek nodrošināts gadu no gada. Arī jūlija domes sēdē, apstiprinot šā gada budžeta grozījumus, tajos paredzēti līdzekļi privāto pirmsskolas izglītības iestāžu līdzfinansēšanai. Pašvaldība, saprotot situāciju, līdzekļus ietaupīja citās jomās, un atbalsts privātajiem bērnudārziem ir nodrošināts. «Mēs esam privāts uzņēmums un lieliski saprotam, ka tas ir mūsu bizness, par kura attīstību mums pašiem jādomā gluži tāpat kā citiem uzņēmējiem, tāpēc šajā ekonomiskajā situācijā, kad pat valsts un pašvaldības izglītības iestādēm finansējums ir graujoši samazināts, mēs esam pateicīgi Jelgavas domei, kas kārtējo reizi radusi iespēju mūs atbalstīt, piešķirot pat necerēti lielu finansējumu,» šādu un līdzīgu viedokli pauž lielākā daļa privāto bērnudārzu īpašnieki. Taču tajā pašā laikā ir tādi, kas īsti neizprot, ka privāts bērnudārzs pēc būtības ir uzņēmējdarbības forma kā pakalpojums, un uzskata, ka tas tāpat kā pašvaldības iestādes pilnībā būtu jāfinansē domei. Tikai tādā gadījumā rodas jautājums – kāda būtu atšķirība starp privātu un pašvaldības iestādi, ja reiz abiem pēc vienādiem principiem mērķdotācijas piešķirtu dome? «Jelgavas Vēstnesis» ieklausās dažādajos privāto pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju viedokļos.
Tamāra Salmiņa, privātās pirmsskolas izglītības iestādes «Pīlādzītis» vadītāja:
«Šajā laikā, kad valsts ir pagriezusi muguru izglītībai, es nezinu, vai ir iespējams kā citādi, ja tikai pozitīvi, vērtēt Jelgavas domes lēmumu par finansiālu atbalstu privātajiem bērnudārziem. Katrā ziņā mēs esam ļoti pateicīgi Jelgavas domei par piešķirto finansējumu, un, jāatzīst, mēs kā privāts uzņēmums nemaz necerējām uz tik lielu atbalstu. Mēs kā mērķdotāciju no pašvaldības saņemsim ne tikai 50 procentus no viena bērna izmaksām bērnudārzā, bet arī finansējumu pedagogu algām piecus un sešus gadus veco bērnu apmācībai. Patiesībā pašvaldība varēja to nemaz nedarīt, ja jau valsts ir paziņojusi, ka piecgadīgo un sešgadīgo apmācība vairs nav obligāta, taču Jelgavas pašvaldība ir parādījusi, ka izprot privāto bērnudārzu stāvokli. Jā, naudiņas būs mazāk, lai gan princips, pēc kāda tā tiek piešķirta, nemainās, mainās viena bērna izmaksas pašvaldības dārziņā un līdz ar to arī mums piešķirtais 50 procentu finansējums no šīs summas. Taču, skatoties, kas notiek izglītības sistēmā valstī, mēs patiesi sakām lielu paldies domei.
Protams, jau gada sākumā, kad mums tika piešķirts finansējums tikai līdz augustam, klusībā tomēr cerējām, ka pašvaldība radīs iespēju mūs atbalstīt arī līdz gada beigām. Jā, tas bija mūsu lēmums – labāk vairāk naudas ik mēnesi saņemt līdz augustam, nekā mazāku summu izdalīt uz visu gadu. Tāpēc lēmums mērķdotācijas saglabāt pat šajos laikos ir ļoti patīkama ziņa. Ir skaidrs, ka pašvaldība jūt privāto bērnudārzu lomu pilsētā, arī mēs nemitīgi jūtam sadarbību starp pilsētas vadību un savu iestādi. Mums ar pašvaldību ir izstrādāts sadarbības nolikums, zinām, ar ko varam rēķināties, un tas ir svarīgi. Tāpēc es nevaru teikt, ka mūs nesaprot, neuzklausa. Turklāt mēs darbojamies arī Latvijas Privāto bērnudārzu asociācijā, tāpēc es skaidri zinu, kāda situācija ir citās pašvaldībās. Mūs dome ar mērķdotācijām ir atbalstījusi kopš pirmā darbības gada – mēs strādājam jau astoņus gadus –, bet tajā pašā laikā, piemēram, Rīgā privātie bērnudārzi līdz šim no pašvaldības nesaņēma ne santīma – viņiem atbalsts tiek sniegts tikai pēdējo gadu. Tas vien jau ir apliecinājums, ka Jelgavā saprot mūsu nozīmi, kaut arī esam privāts uzņēmums. Katrā ziņā pesimismam šobrīd patiesi nav pamata. Mūsu plānos nav arī mainīt maksu par dārziņu, jo domes atbalsts ļauj mums to nedarīt – tātad arī šogad vecākiem būs jāmaksā 60 lati plus ēdināšanas izmaksas. Ja nāktos dzīvot bez pašvaldības atbalsta, tad, visticamāk, vecākiem par bērnu būtu jāmaksā 115 lati plus ēdināšana. Arī no mūsu pedagogiem neviens nav ziņojis, ka darbu turpināt nevēlas. Mēs gaidām, kad dārziņā pēc vasaras mēnešiem atgriezīsies visi mūsu 220 bērniņi, un šobrīd īpaši nejūtam, ka masveidā bērnudārzu kāds vēlētos pamest ekonomisko apstākļu dēļ. Jā, daži bērniņi ir izņemti, bet tie ir atsevišķi gadījumi. Arī tas ir sava veida apliecinājums, ka strādājam labi.»