Nākampiektdien, 19. augustā, pulksten 13 Uzvaras parkā aicināti tikties vecāki, lai piedalītos lekcijā par tēmu «Bērnu drošība». Pasākums ir bez maksas, iepriekš vien interesenti aicināti pieteikties.
www.jelgavasvestnesis.lv
Pasākuma organizatoru pārstāve Rasmīte informē, ka tā būs lekcija ar teoriju, sarunām, diskusijām, atbildēm un paraugdemonstrējumiem.
«Gandrīz katru dienu nākas dzirdēt par dažādiem sāpīgiem negadījumiem, kas piemeklē pašus ievainojamākos – bērnus. Kādēļ mūsdienās, tik izglītotā un progresīvā sabiedrībā notiek tik sliktas lietas!? Bērni ir mūsu nākotne un mēs vēlamies, lai viņi par visiem 100 procentiem izbaudītu laimīgu un bezrūpīgu bērnību. Atnāciet uz «Bērnu drošības» lekciju, lai atsvaidzinātu un papildinātu savas zināšanas jautājumos, kurus ir nepieciešams zināt jebkuram cilvēkam, bet it īpaši tiem, kuru aprūpē ir bērniņš. Laipni aicinātas ir arī auklītes, tēti un vecmāmiņas, jo šādas zināšanas vienmēr noderēs,» tā organizatori.
Šī lekcija atšķirsies ar to, ka visas sarunas notiks ap bērniem – kā pirmā palīdzība jāveic zīdainim, kā mazulim? Kas notiek, ja bērniņš nokritis un sasities, vai tūlīt jābrauc uz slimnīcu vai varam paši novērtēt mazuļa stāvokli? Ko darīt vemšanas, caurejas, augstas temperatūras gadījumā? Kā ir ar kukaiņu kodumiem, applaucējumiem? Kādas ir galvenās kļūdas, kuras tiek pieļautas šādās situācijās?
Lekciju vadīs un vecākus izglītos Neatliekamās Medicīniskās Palīdzības Zemgales nodaļas vadītāja Rita Dobriņina.
Organizatori gan šoreiz aicina bērnus atstāt mājās, uzticot pieskatīt kādam citam, lai netraucētu klausīties R.Dobriņinas stāstīto. Taču, ja nav iespējas atstāt mazuli, protams, var ierasties arī kopā ar viņu.
Lai rēķinātos ar cilvēku skaitu, organizatori aicina iepriekš pieteikties pie pasākuma koordinatores Rasmītes pa tālruni 20017173, 22422858 vai e-pastu novicka@tvnet.lv.