«Sākotnējā iecere bija veidot vāzi ar dažādiem rakstiem, taču nesanāca, tāpēc rezultātā būs cūka ar lielām ausīm. Jāatzīst, darbs interesants, taču grūts. Ne viss izdodas tā kā tu vēlies, te patraucē akmens, te māla gabals, tāpēc nezinām, cik glīta mums tā cūka sanāks. Varbūt mākslinieki pielabos. Apbrīnojami, kā māksliniekiem izdodas izveidot tik lielas un skaistas skulptūras,» saka Elīza Pekule un viņas mamma Sanita, kuras iemēģināja roku smilšu skulptūru būvniecībā.
Ritma Gaidamoviča
Lai arī Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls noslēdzās jau pagājušajā nedēļā, radoša atmosfēra Uzvaras parkā valdīja arī šodien. Te tika rakts, slīpēts un lipināts. Proti, mazākie pilsētnieki kopā ar vecākiem un māksliniekiem «Igates» smilšu darbnīcā veidoja savas pirmās smilšu skulptūras. Māksliniece Nellija Skujeniece atzīst: «Bērniem sanāk neslikti. Prieks, ka dažiem jau uzreiz ir skaidra doma ko viņš grib. Vēl priecē fakts, ka arī vecāki un vecvecāki nebīstas no spēlēšanās smilšu kastēs un palīdz bērniem. Tas ir jauki». Kamēr bērni sagatavotajās formās greba rakstus, briesmoņus, smaidīgas sejiņas, N.Skujeniece kopā ar kolēģiem Mārīti un Aleksandru Djačenko veidoja lielu smilšu pūci. «Man šķiet, ka bērniem patiks,» tā N.Skujeniece.
Roku smilšu skulptūras veidošanā, zīmējot smilšu formā dažādus rakstus, iemēģināja arī Ernests Klāvs Losičs. Zēns atzīst, tas ir interesantāk nekā cept vienkāršas smilšu kūkas, kas ātri sabrūk, taču prasa lielu uzmanību. «Kaut ko tādu daru pirmo reizi, bet man patīk. It kā jau nav grūti, tikai jāzina īsti, ko tu gribi izveidot,» tā Ernests Klāvs.
Smilšu skulptūru būvniecībā vairāk iesaistījās skolnieki, bet mazākie parka apmeklētāji priekšroku deva smilšu piļu, smilšu toršu un kūciņu būvniecībā, jo tas esot vieglāk.
Bet pēc padarītā darba smilšu darbnīcā, bērni labprāt izvēlējās spēlēt spēles kopā ar papagaili Rio, Betmenu un pludmales meiteni, kā arī dejoja disenītē. «Patiešām jauki, ka svētdienas dienā bērniem Uzvaras parkā tiek piedāvāta atraktīva programma,» tā Ilze Suškova, kura uz parku bija atnākusi ar septiņgadīgo meitiņu Zani.
Jāpiebilst, ka būvēt smilšu skulptūras mākslinieku uzraudzībā un tikties ar pasaku tēliem pasākumā «Cirka pigori» būs iespēja arī 31. jūlijā no pulksten 14 līdz 16.
Tāpat vēl līdz 31. jūlijam no pulksten 11 līdz 19 ikvienam ir iespēja apskatīt smilšu skulptūras, kuras veidoja 15 mākslinieki no dažādām valstīm. Ieejams maksa – pieaugušajiem Ls 1, skolēniem un pensionāriem Ls 0,50, bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja bez maksas.
Foto: JV