Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa apmeklētājiem pieejams jauns pakalpojums – tornī var nosūtīt elektronisku pastkarti ar Jelgavas skatu un sveicienu no mūsu pilsētas. Pirmās pastkartes jau aizceļojušas uz Beļģiju, Itāliju, Igauniju, Kanādu, Vāciju un tepat pa Latviju. Populārākās ir pastkartes ar Jelgavas pili un torni.
Ritma Gaidamoviča
Apmeklējot torni, ir iespējams arī nosūtīt virtuālu sveicienu – elektronisku pastkarti no Jelgavas. Pastkartes sūtīšanai torņa pirmajā stāvā ir pieejams skārienjutīgs ekrāns. Lai nosūtītu kartīti, jāizvēlas kāds no piedāvātajiem Jelgavas skatiem, tad jāievada kartītes saņēmēja e-pasta adrese, sveiciena teksts un noslēgumā jāapstiprina pastkartes sūtīšana. Kartīti ar Jelgavas skatu un apsveikumu adresāts saņems savā e-pastā. Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) pārstāve Liene Strazdiņa stāsta, ka šobrīd iespējams izvēlēties kādu no 15 piedāvātajiem pilsētas skatiem, turklāt katrai bildei pievienots arī objekta nosaukums un neliels apraksts par to. Jelgavas skatu klāsts ar laiku gan var mainīties. Kartītēs parādās dažādi Jelgavas skati ar populārākajiem tūrisma objektiem – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, Jelgavas pili, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, Ādolfa Alunāna memoriālo muzeju, gājēju tiltu «Mītava», savvaļas zirgiem Lielupes palienes pļavās. Jāpiebilst, ka sveicienus var nosūtīt latviešu valodā un vēl septiņās svešvalodās – krievu, angļu, lietuviešu, igauņu, vācu, franču un itāļu. Elektroniskās pastkartes sūtīšana ir bezmaksas pakalpojums.
L.Strazdiņa stāsta, ka interese par jauno pakalpojumu ir diezgan liela un pirmās elektroniskās pastkartes jau aizceļojušas uz Beļģiju, Itāliju, Igauniju, Kanādu, Vāciju, kā arī tepat pa Latviju. «No 15 piedāvātajām Jelgavas bildēm visbiežāk tiek izvēlētas kartītes ar Jelgavas pils skatu vai Svētās Trīsvienības baznīcas torni, kas tūristiem šķiet atpazīstamāki,» stāsta L.Strazdiņa, uzsverot, ka elektroniskās pastkartes sūtīšana ir viens no veidiem, kā pavēstīt draugiem, radiem par savu viesošanos Jelgavā, kā arī šādā veidā aicināt ciemos uz Jelgavu.
JRTC Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Kindereviča stāsta, ka šī ideja noskatīta ārzemēs un, domājot par jaunu interaktīvu pakalpojumu ieviešanu, to nolemts ieviest arī pie mums. «Mūsuprāt, šis ir viens no veidiem, kā veicināt pilsētas atpazīstamību. Piemēram, aizsūtot pastkarti ar Jelgavas skatu kādam cilvēkam, kurš sen nav bijis mūsu pilsētā, kas pēdējos gados ļoti izmainījusies, tas varētu rosināt atbraukt un apskatīt pārmaiņas. Ieinteresēt varētu arī tos, kuri ne reizi nav viesojušies mūsu pilsētā, tostarp ārzemju tūristus,» tā V.Kindereviča.
Foto: Ivars Veiliņš