Datorapmācībām «Pieslēdzies, Latvija» Jelgavā pieteikušies vairāk nekā 50 senioru, turklāt gandrīz katrs otrais Jelgavā reģistrētais apmācību dalībnieks ir pirmspensijas vecumā, apliecinot mūsdienu tehnoloģiju neatsveramo lomu konkurētspējas celšanai darba tirgū, norāda apmācību organizatori «Lattelecom».
www.jelgavasvestnesis.lv
Tāpat trešdaļa dalībnieku ir vecumā no 63 līdz 70 gadiem, bet katrs ceturtais ir apņēmies pārvarēt digitālo plaisu jau cienījamos brieduma gados – virs 71 gada. Gados cienījamākais «Pieslēdzies, Latvija» dalībnieks no Jelgavas ir 86 gadus vecais Jāzeps Runis, kurš jau ir izgājis visus trīs apmācību līmeņus. J.Runis par savām sekmēm mācībās saka: «Apmācību laikā saskāros ar dažām grūtībām, jo manā vecumā nav viegli sākt apgūt kaut ko tik jaunu un nebijušu. Tiesa, tieši tas šajā procesā arī šķita pats aizraujošākais. Ieguvu neatsveramas zināšanas un praksi, ko tagad cenšos pielietot arī mājās – trenējoties un pilnveidojoties. Prieks, ka esmu atradis ko jaunu, ar ko nodarboties.»
Jelgavnieki ik gadu ir bijuši ļoti aktīvi «Pieslēdzies, Latvija!» dalībnieki un pagājušā gadā ieguva arī iniciatīvas speciālbalvu par aktīvākajām apmācībām. «Pat pēc sešiem iniciatīvas darbības gadiem, trešdaļa jelgavnieku šogad sāks apmācības pirmajā mācību līmenī – bez priekšzināšanām un saskarsmes ar datoru. Tas apliecina, ka sociālā iekļaušanās, profesionālās kvalifikācijas pilnveide un informācijas sabiedrības attīstība ir vitāli svarīgas jomas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma,» skaidro projekta vadītāja Līga Bite.
Bezmaksas datorapmācības notiks līdz oktobrim, tās norisinās latviešu un krievu valodā. Mācībām pieteikties var ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma – darba dienās no pulksten 8 līdz 21 zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv. Zvanot pa norādīto tālruni, joprojām aicināti pieteikties arī pasniedzēji.
«Lattelecom» projekts «Pieslēdzies, Latvija!» tiek īstenots kopš 2008./2009. mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau vairāk nekā 20 tūkstoši senioru. Projekta iniciētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties mūsdienu informācijas sabiedrībā.