Karatē treneris Andris Vasiļjevs izlolojis projektu un vēlas pilsētā veidot Jelgavas Cīņas sporta veidu centru (JCSVC). Plānots, ka centrs sāks darboties ar 1. septembri un atradīsies Sporta namā Raiņa ielā 6.
Ilze Knusle-Jankevica
A.Vasiļjevs norāda, ka ar Sporta servisa centru jau panākta vienošanās par telpu nomu uz ilgāku laiku un tuvākajās dienās plānots ievākties jaunajā mītnē. Līdz šim Andris nodarbības vadīja sporta kluba «Milons» telpās Uzvaras ielā. Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis papildina, ka JCSVC namu Raiņa ielā apdzīvos, sākot no pulksten 15, bet līdz tam tur trenēsies LLU studenti.
Jaunais projekts paredz paplašināt jelgavnieku iespējas apgūt tieši cīņas sporta veidus, pie viena tos arī popularizējot. «Tie vairs nebūs tikai karatē treniņi. Jaunajā centrā būs piecas sekcijas un piedāvāsim apgūt arī teikvondo, brīvo cīņu, boksu un MMA, turklāt visus šos veidus mācīs augstas klases profesionāļi,» stāsta JCSVC vadītājs A.Vasiļjevs. Šobrīd projektam piesaistītie treneri ir Vitālijs Lepins-Žagars (teikvondo), Ivars Drupa (brīvā cīņa), karatē trenēs pats A.Vasiļjevs, bet MMA prasmēs vadīs vairāki treneri, katrs mācot savas nianses. Vēl notiek pārrunas ar vairākiem boksa treneriem.
Pati ideja par Cīņas sporta centra izveidi radās pirms gada, kad A.Vasiļjevs aizgājis no «Milona» paspārnes un izveidojis savu klubu, kurā apmācījis karatē. Jau tad izveidojusies sadarbība ar Sociālo lietu pārvaldi, kuras rezultātā ap 20 bērni no sociālās aprūpes centriem un daudzbērnu ģimenēm centrā trenējās bez maksas. Šo tradīciju JCSVC vadītājs sola turpināt. «Tā ir iespēja šiem bērniem sevi pierādīt, tāpēc iesāktais noteikti jāturpina. Mums ir arī viens labs piemērs – kāds puisis, kuram bija problēmas ar likumu, pateicoties treniņiem, uzlaboja ne vien savu uzvedību un disciplīnu, bet arī sekmes skolā,» stāsta A.Vasiļjevs.
Šogad sociālo partneru loku plānots paplašināt – vienošanās par turpmāko sadarbību panākta arī ar LLU. «Tā kā centra telpās no rītiem trenēsies studenti, piedāvāsim viņiem treniņus apmeklēt arī vakaros, turklāt viņi brīvi varēs izvēlēties sekciju,» tā treneris.
Nodarbības JCSVC varēs apmeklēt bērni, sākot no četru gadu vecuma. Vairāk informācijas gan par nodarbību grafiku, gan pašu centru pieejama mājas lapā: www.combatsports.lv.
Andris Vasiļjevs, treneris: «Mixed Martial Arts jeb MMA ir pilna kontakta cīņas sporta veids nobriedušai personai, kur treniņu un sacensību procesā tiek pilnveidots ļoti plašs cīņas sporta veidu elementu un tehnikas arsenāls. Ir atļauts sitienu, spērienu un visdažādāko metienu arsenāls, kā arī cīņa partnerī, kuras laikā drīkst pielietot gan sāpju un žņaugšanas paņēmienus, gan arī iepriekš minēto sitienu, spērienu elementus. Šādi noteikumi ir pievilcīgi visdažādāko cīņas sporta veidu pārstāvjiem, kuri visbiežāk papildina savu specializāciju ar nepieciešamo prasmi, piemēram, cīkstoņi papildus apgūst boksu, muy thai, kikboksu, karatē, un otrādi – sitamo cīņas sporta veidu pārstāvji apgūst cīņu, džiu džitsu, džudo, sambo.»
Vitālijs Lepins-Žagars, teikvondo treneris: «Šobrīd viens no populārākajiem cīņas sporta veidiem ir teikvondo WTF – ar to nodarbojas vairāk nekā 25 miljoni cilvēku visā pasaulē. «Тeikvondo» tulkojumā no korejiešu valodas nozīmē «kājas un rokas ceļš». Šis sporta veids ir divcīņa, kurā uzsvars likts uz kāju tehniku, kas to izceļ citu divcīņu vidū un padara cīņas norisi dinamiskāku un skatītajiem baudāmāku. Neapšaubāms teikvondo WTF popularitātes rādītājs ir iekļaušana olimpisko spēļu programmā 2000. gadā Sidnejā.»
Ivars Drupa, brīvās cīņas treneris: «Brīvā cīņa aizsākusies jau Senajā Grieķijā, kur vīri iesmērējās eļļā un cīnījās līdz uzvarai, bet par sporta veida, kādu to pazīstam šodien, dzimteni uzskata Angliju. Pirmsākumos cīņā nebija specifisku paņēmienu, kā arī darbību ar kājām. Brīvā cīņa ir viens no retajiem sporta veidiem, kurā tiek attīstītas visas muskuļu grupas, koordinācija, orientēšanās telpā un laikā, kā arī vestibulārais aparāts. Jāpiebilst, ka brīvā cīņa ir olimpiskais sporta veids. No citiem cīņas veidiem tas atšķiras ar to, ka te atļauti paņēmieni ar kājām – tvērieni, aizķeksēšana, gāšana aiz kājām.»
Andris Vasiļjevs, karatē treneris: «Karatē ir japāņu cīņas māksla, kurā kā ierocis tiek izmantots viss ķermenis, piemēram, rokas, dūres, elkoņi, kājas, ceļgali. Karatē ir kļuvis par cīņas sporta veidu, kur sports, sociālā integrācija, godīgums un cieņa iet roku rokā ar fizisko un garīgo līdzsvaru. Pēc savas būtības karatē ir fizisko, garīgo un emocionālo īpašību sakausējums, kur kā lielisks instruments pilnveidošanās ceļā kalpo plašais roku, kāju un metienu tehniskais arsenāls, kas padara šo sportu unikālu.»
Foto: Ivars Veiliņš