Sākot ar 1. janvāri līdzšinējā aģentūra «Zemgales Eko» sākusi strādāt jaunā statusā – nu tā kļuvusi par SIA, tādējādi aizvadītā gada nogalē pašvaldības aģentūrai «Pilsētsaimniecība» oficiāli nodotas arī vairākas funkcijas, kuras līdz šim veica «Zemgales Eko».
Sintija Čepanone
«Pašvaldības aģentūrai «Pilsētsaimniecība» līdz ar 1. janvāri nodevām divas funkcijas – atsevišķu ietvju posmu kopšanu un cilvēku nodarbināšanu, ko saskaņā ar jauno statusu «Zemgales Eko» vairs nedrīkst veikt,» stāsta Z.Ķince, gan akcentējot, ka līdz šim aģentūrā «Zemgales Eko» nodarbinātie šīs izmaiņas būtiski neizjutīs – arī turpmāk darbs viņiem tiks nodrošināts pilsētas labiekārtošanā, lielākoties tiks saglabāti arī objekti, kuros viņi strādāja iepriekš. Z.Ķince norāda, ka, piemēram, pērn «Zemgales Eko» mēnesī nodarbināja apmēram septiņdesmit cilvēkus, tostarp 35 ilgstošos bezdarbniekus, kuri pilsētas labiekārtošanā strādā, iesaistoties projektā un par to saņemot 100 latu stipendiju
«Savukārt nu mēs juridiski drīkstam apsaimniekot atkritumu poligonu, šķirošanas līniju, abus dalīto atkritumu savākšanas laukumus mūsu pilsētā un rekonstruēto izgāztuvi Grantiņos Bauskas pusē,» Z.Ķince norāda, ka arī turpmāk SIA «Zemgales Eko» pārziņā būs pilsētas trīs sabiedrisko tualešu apsaimniekošana, konteinertipa tualešu apsaimniekošana svētku laikā, kā arī nelegālo izgāztuvju likvidēšana. «Arī Spodrības mēneša aktivitātes un Lielās talkas organizēšana paliek mūsu kompetencē,» tā Z.Ķince.
Jāatgādina, ka Jelgavas un Bauskas pašvaldību aģentūra «Zemgales Eko» tika dibināta, realizējot projektu ar Kohēzijas fonda atbalstu. Taču līdzšinējais statuss tai liedza apsaimniekot atkritumu poligonu, šķirošanas līniju. Lai šīs funkcijas «Zemgales Eko» tomēr drīkstētu veikt, bija nepieciešama juridiskā statusa maiņa, un tieši tāpēc aģentūra «Zemgales Eko» mainīja juridisko statusu, kļūstot par Jelgavas un Bauskas pašvaldību SIA.
SIA «Zemgales Eko» dibināšanas līgums un jaunās komercsabiedrības statūti tika parakstīti novembra sākumā, paredzot, ka mūsu pašvaldībai pieder 72 procenti kapitāldaļu, bet Bauskas – 28 procenti.