Vēl līdz 31. janvārim Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) un tās filiālēs norisinās Aizmāršīgo lasītāju dienas, kuru laikā ikvienas bibliotēkas lasītājs, kurš nav laikus nodevis kādu grāmatu, to var izdarīt, nemaksājot kavējuma naudu. Šobrīd JZB atgriezušās jau ap 300 lasītāju grāmatu plauktos «aizkavējušās» grāmatas.
Ritma Gaidamoviča
Informācija JZB mājas lapā liecina, ka līdz šim «vecākais parādnieks» atnesis 1997. gadā neatdotās grāmatas. Bet vispār no decembra sākuma līdz šai nedēļai iespēju nodot grāmatas bez kavējuma naudas jau izmantojuši vairāk nekā simts lasītāju. Piemēram, decembrī Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā šo iespēju jau izmantojuši 116 «aizmāršīgie», bērnu bibliotēkā «Zinītis» – 102.
Bibliotēkas aicina lasītājus, pie kuriem «aizķērušās» bibliotēku grāmatas, izmantot šo iespēju – nodot tās, nemaksājot kavējuma naudu. Ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās iespējams aizvietot ar citām, līdzvērtīgām.
Bibliotēka atgādina, ka jebkuram reģistrētam bibliotēkas lasītājam ir iespēja tiešsaistē sekot līdzi paņemto grāmatu nodošanas termiņam un pagarināt to, kā arī pasūtīt vai rezervēt nepieciešamos izdevumus. Lai pieslēgtos bibliotēkas e-kopkatalogam http://jelgava.biblioteka.lv/alise/alise3i.asp?opty=8, savā bibliotēkā jāsaņem autorizācijas rīki – lietotāja vārds un parole.