Pēdējā laikā bijuši vairāki gadījumi, kad iedzīvotāji, kuriem nepieciešama tūlītēja Pašvaldības policijas palīdzība, zvana nevis dežūrdaļai, bet pa uzticības tālruni. «Uzticības tālrunis strādā ieraksta režīmā, un atstātie ziņojumi netiek apstrādāti nepārtraukti, tāpēc gadījumos, ja nepieciešama tūlītēja palīdzība, jāziņo dežūrdaļai,» uzsver Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce.
Viņa skaidro, ka uzticības tālrunis paredzēts gadījumiem, kad problēma risināma ilgtermiņā, nevis situācijām, kad nepieciešama tūlītēja reakcija un ekipāžas nosūtīšana uz notikuma vietu. Tāpat iedzīvotāji aicināti zvanīt pa uzticības tālruni un ziņot par iespējamu pašvaldības policistu ne tik profesionālu rīcību. Līdz šim, piemēram, saņemti zvani par to, ka pie skolas smēķē jaunieši, konkrētā veikalā nepilngadīgajiem pārdod alkoholu, kaimiņš atskaņo skaļu mūziku. «Ja šāds ziņojums ir uzticības tālruņa ierakstu sistēmā, ne vienmēr spēsim rīkoties nekavējoties, piemēram, aizbraukt uz skolu un veikt ar jauniešiem pārrunas vai iepazīstināt trokšņotāju ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem un iedzīvotāja paša atbildību,» skaidro S.Reksce.
Uz operatīvajiem izsaukumiem 24 stundas diennaktī reaģē Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas dežūrdaļa jeb Operatīvās vadības nodaļa. Pērn šī nodaļa saņēmusi 9282 izsaukumus, kas ir par 68 mazāk nekā 2014. gadā. Vidēji mēnesī reģistrēti 773 izsaukumi, vidēji diennaktī – 25 izsaukumi. «No visiem pagājušajā gadā saņemtajiem izsaukumiem lielāko īpatsvaru veido izsaukumi saistībā ar iereibušām personām sabiedriskā vietā – tādi bijuši 2360 izsaukumi jeb 25,4 procenti no izsaukumu kopskaita. Tas ir vairāk nekā 2014. gadā, kad reģistrēts 2321 šāda rakstura izsaukums,» situāciju ieskicē Pašvaldības policijas pārstāve. Otra lielākā grupa pērn bija izsaukumi uz ģimenes, kaimiņu vai citiem konfliktiem – tādi bija 782 (2014. gadā – 902). Pērn pieaudzis izsaukumu skaits par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem: 2015. gadā par šāda veida pārkāpumiem ziņots 986 gadījumos, kas ir par 9,4 procentiem vairāk nekā 2014. gadā (901). Vēl jāmin, ka pērn saņemti 225 izsaukumi par nepiederošām personām sabiedriskās vietās un mājokļos, 231 – saistībā ar nepilngadīgām personām (smēķēšana, alkohola lietošana un citi pārkāpumi), 503 – par trokšņošanu un citi.
Jelgavas Pašvaldības policijas dežūrdaļas bezmaksas tālrunis – 8550 vai 63028550.
Pašvaldības policijas uzticības tālrunis – 63011100.
Foto: no JV arhīva