Jaunie objekti

Iespēja uzkāpt Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja tornī

 

Academia Petrina - Copy.jpg

 

Muzeja ēkā, kas pazīstama ar vēsturisko nosaukumu "Academia Petrina", no maija ir iespēja uzkāpt tornī un vērot apkārtnes panorāmu no nelielā balkona. Jāpiemin, ka pirmskolas vecuma bērniem tornis nebūs pieejams, bērni vecumā no 6 līdz 12 gadiem varēs torni apmeklēt tikai vecāku vai pilnvarotās personas pavadībā. Muzeja piedāvājums šogad ir papildināts ar jaunām, virtuālām ekspozīcijām ar 3D brillēm: "Zemgales tautastērps un tā valkāšanas tradīcijas" un "Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem".

 

Jelgavas pils muzejam atjaunotas telpas

 

jelgasvas_pils_muzejs.jpg

 

Jelgavas pilī liela daļa restaurācijas darbu jau paveikti, bet remonts vēl turpinās. Arī Jelgavas pils muzejs vēris durvis pēc telpu atjaunošanas un tajā apskatāma Latvijas Valsts vēstures arhīva veidota izstāde "No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam". Divos restaurācijas gados Jelgavas pilī veikta ventilācijas sistēmas izbūve, logu nomaiņa un fasādes atjaunošana, siltināšanas darbi un pils telpu vienkāršotas renovācijas.

 

Skatu tornis un "safari" pie savvaļas zirgiem Lielupes palienes pļavās

 

img_7070.jpg

 

Jelgavas Pils salā izveidots koka skatu tornis ar labiekārtotu piknika vietu savvaļas zirgu, putnu, divu upju un pilsētas panorāmas vērošanai Lielupes palienes pļavās, kas ir aizsargājama dabas teritorija. Skatu tornis ir 19,2 metrus jeb sešus stāvus augsts. Salā mājo ap 70 savvaļas zirgu, kurus vislabāk apskatīt un iepazīt vides gida Eināra Nordmaņa vadībā. Viņš piedāvā doties izbraukumā ar apvidus auto līdz salas galam, gūstot autentisku pieredzi zirgu bara vidū.

 

Pastaigu maršruts “Jelgava – skulptūru pilsēta. Jelgavas personības” 

 

8972e86d8b8aa9ca49225ef0904974cc_XL.jpg

 

Tematiskais pastaigu maršruts iepazīstina ar Jelgavas nozīmīgākajām personībām, kuru piemiņas zīmes un pieminekļi ir sastopami pilsētā, godinot viņu ieguldījumu pilsētas un iedzīvotāju labā. Maršrutā iekļauti stāsti par 15 Jelgavas nozīmīgākajām personībām. Maršrutu var lejupielādēt šeit

Aizraujošākai pilsētas iepzīšanai, iesakām maršrutu papildināt ar audiogida stāstiem, kurus var noklausīties tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv

 

Mīlestības alejā atjaunots piemineklis K.L. Tečam

 

aleja_milestibas - Copy.jpg

 

Jelgavā, Dobeles šosejā atrodas vēsturiska vieta, kas mūsdienās pazīstama ar nosaukumu "Mīlestības aleja". Šeit kādreiz pastaigājušies divi draugi, hercoga padomnieki, kas, kā vēsta leģenda, iemīlējušies vienā meitenē. Abu draudzības vārdā no domas par precībām ar meiteni abi atteikušies, bet dāvinājuši viņai ievērojamu pūra naudu. Pēc daudziem gadiem abi draugi apbedīti alejas katrs savā galā, kur uzstādīti arī pieminekļi. Saglabājies piemineklis tikai  Kristapam Ludvigam Tečam, otrs obelisks gājis bojā. 2019.gadā kultūrvēsturiskais piemineklis atjaunots - nomainīti postamenta akmeņi, atjaunots uzraksts un iztaisnoti granīta stabiņi ap pieminekli. Nākotnē plānots veikt arī metāla nožogojuma atjaunošanu un apkārtējās teritorijas labiekārtošanu.