15.1 °C, 1.4 m/s, 88.9 %

Pasākumi

Sākumlapa PasākumiJauniešiemBrīvības svētki Jelgavā
Brīvības svētki Jelgavā
04.05.

Pulksten 10 – ekumenisks svētbrīdis par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai (LELB Jelgavas Sv.Annas prokatedrālē).

No pulksten 11 līdz 13 – sanākšana pie lielā kopīgā galda arodu sētas pagalmā, cienāšanās ar ugunskura zupu, sarunas par Latviju. Ierašanās ar groziņiem, vēlams tautastērpā vai ar kādu patriotisku tērpa elementu. Dalība – bez maksas (Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā).

Pulksten 12 – ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa.

Pulksten 12.30 – tikšanās ar Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitu Katrīnu Čaksti-Vilsoni, viņas atmiņu grāmatas “Karš, mīlestība, glābšana” atvēršanas svētki (Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā).

No pulksten 13 līdz 14.15 – Brīvības stafetes. Jelgavas skolu audzēkņu, jelgavnieku un pilsētas viesu ielu stafešu skrējieni (Lielajā ielā).

Pulksten 15 – tautas deju koncerts “Zeme zeļ, zeme plaukst”. Piedalās TDA “Jaunība”, VPDK “Laipa”, DK “Ex Lielupe” (Hercoga Jēkaba laukumā).

No pulksten 16 līdz 17.20 – koncerts “Olga Rajecka un Uģis Roze programmā ““Turaidas rozes” zelta repertuārs””. Koncertā piedalās TDA “Madara” (Hercoga Jēkaba laukumā).

Pulksten 17 – laikmetīgās dejas izrāde “CILVĒKbērns”. Profesionālās ievirzes deju skolas “Benefice” 25 gadu jubilejas koncerts. Mākslinieciskā vadītāja – Annika Andersone. Izrādes režisors – bijušais dejotājs, arī iedvesmotājs un mūžīgais beneficietis Jānis Grūtups. Šis ir stāsts par pieaugšanu. Atskatīšanos un atskārsmi, cik tālu esam nonākuši, kā esam izauguši, kas bija jāpiedzīvo. Izrādes librets ir radīts, balstoties uz sarunām, aptaujām ar “Benefices” dejotājiem vecumā no 3 līdz 30 gadiem. Biļešu cena – 4–6 € (kultūras namā).

Pulksten 18 – vasaras sezonas atklāšanas ballīte koncertzālē “Mītava”. Piedalās latviešu zelta leģenda Žoržs Siksna ar pavadošo grupu un latviešu humoristiskā repa duets “Bermudu divstūris”. Biļešu cena – pirmās 300 biļetes par 20 €, vēlāk – 25 €. Ģimenes biļete divi vecāki + bērns (līdz 12 gadiem) – 60 €; ģimenes biļete divi vecāki + divi bērni (līdz 12 gadiem) – 70 € (brīvdabas koncertzālē “Mītava”).