Aprēķināti plūdu radītie zaudējumi pilsētā. Izdevumi par veiktiem pretplūdu un plūdu seku likvidēšanas pasākumiem no Jelgavas pašvaldības budžeta kopumā prasījuši ap 62 tūkstošiem latu.
Ritma Gaidamoviča
Izvērtējot plūdu radītās sekas, šodien Jelgavas domē notika preses konference, kurā atbildīgie dienesti informēja par savu darbu, jau padarīto seku novēršanā, atbildīgo dienestu darbu plūdu laikā, kā arī par tām lietām, kas vēl tiks darītas.
Lielupes ūdens līmenis pie Jelgavas sāka celties 21. martā un savu maksimālo atzīmi – 3,32 metrus – sasniedza 25. marta vakarā. Šogad plūdu apjomu būtiski palielināja mazo upju – Platones, Svētes, Vircavas – ūdens līmeņa celšanās.
Pašvaldības preses sekretāre Egita Veinberga informē, ka Jelgavā, prognozējot plūdu apjomus, savlaicīgi tika veikti sagatavošanas darbi, sasauktas vairākas Civilās aizsardzības Apvienotās komisijas sanāksmes, plūdu riska zonās informēti un apzināti 228 iedzīvotāji. Atbildīgie dienesti strādāja pastiprinātā režīmā, sniedzot palīdzību iedzīvotājiem un mazinot plūdu apdraudējumu pilsētas teritorijā.
Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš izsaka pateicību visiem iesaistītajiem dienestiem par operatīvu un precīzu darbību, savstarpējo sadarbību plūdu situācijā pilsētā un iedzīvotājiem – par izpratni un sadarbību plūdu laikā.
Aģentūra «Pilsētsaimniecība» organizēja caurteku nosprostošanu, ceļa barjeru un zīmju uzstādīšanu, sūkņu nomu, ūdens sūknēšanu no applūdušām teritorijām par nepilniem 32 tūkstošiem latu, vairāku ielu izskalojumu likvidēšanas darbus, kas izmaksāja ap 12 tūkstošiem latu, applūdušo asfaltēto ielu remontdarbus, ielu iegruvumu likvidēšanu, un citus darbus. Kopumā šie pasākumi no Jelgavas pilsētas budžeta prasījuši 59637, 61 latu.
Plūdu seku likvidēšanas pasākumos iesaistījās arī SIA «Jelgavas ūdens», nodrošinot kanalizācijas sistēmas un sūkņu stacijas uzturēšanu un kapitālsabiedrība «Nekustamā īpašuma pārvalde», veicot ūdens atsūknēšanas darbus māju pagrabos.
Plūdu laikā Jelgavas Pašvaldības policija no plūdu skartām teritorijām evakuēja 11 cilvēkus, četrus dzīvniekus. No Pašvaldības policijas puses tika sniegta palīdzība 35 cilvēkiem – no rīta nogādājot viņus uz sauszemes un daļu no tiem – vakarā atpakaļ uz mājām. Ābelītes ielā tika sniegta palīdzība diviem cilvēkiem, tos nogādājot līdz veikalam pārtikas un dzeramā ūdens iegādei un atpakaļ uz mājām. Jelgavas Pašvaldības policijā saņemti 24 izsaukumi uz notikumu vietām saistībā ar nepieciešamo palīdzību plūdu apdraudētajās vietās un 75 informācijas par applūdušajām teritorijām Jelgavas administratīvajā teritorijā, par ko tika informēta «Pilsētsaimniecība», VUGD un Jelgavas novada atbildīgās personas. Glābšanas darbiem nepieciešamā inventāra iegādei – laivām, garajiem zābakiem, glābšanas vestēm, prožektoriem un citām lietām pašvaldības policijai tika piešķirti 2400 latu.
Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Viktors Vanags norāda, ka Jelgavas iedzīvotāju aktivitāte ļauj domāt, ka cilvēki izprata plūdu nopietnību un bija atvērti sadarbībai, ziņojot par applūdušajām vietām, kā arī lūdzot palīdzību pašvaldības policijas darbiniekiem. «Tas nozīmē, ka mums cilvēki uzticas,» tā V.Vanags.
Foto: Ivars Veiliņš