14.4 °C, 2.3 m/s, 95.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta5. līnijā un Ganību ielā uzstādīti ātrumvaļņi; Viestura ielā ierobežots ātrums
5. līnijā un Ganību ielā uzstādīti ātrumvaļņi; Viestura ielā ierobežots ātrums
13/07/2023

Lai uzlabotu satiksmes un iedzīvotāju pārvietošanās drošību, saskaņā ar Jelgavas pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisijas (SKDK) lēmumiem veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas pilsētā, tostarp 5. līnijā un Ganību ielā uzstādīti ātrumvaļņi, bet Viestura ielā ierobežots atļautais braukšanas ātrums.   

5. līnijā posmā no Kooperatīva ielas līdz Pambakaru ceļam un Ganību ielā posmā no Kazarmes ielas līdz Satiksmes ielai izbūvēti trīs aploces tipa asfaltēti ātrumvaļņi. Lēmums SKDK pieņemts, atsaucoties uz kolektīvajiem iesniegumiem un izvērtējot gan ielu novietojumu, gan satiksmes intensitāti šajās ielās. Ātrumvaļņi izbūvēti ar mērķi samazināt satiksmes intensitāti un autovadītāju braukšanas ātrumu blīvāk apdzīvotās dzīvojamo māju zonās. Tie aprīkoti ar signālstabiņiem, kā arī uzklāts horizontālais marķējums.

Jāpiebilst, ka jau iepriekš šajās zonās bija uzstādītas braukšanas ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes Nr.525 “Maksimālā ātruma ierobežojuma zona”, kas paredzēja maksimālo noteikto braukšanas ātrumu 30 kilometri stundā.

Izmaiņas satiksmes organizācijas kārtībā ir arī Pētera ielā. Pētera ielas posmā no Lielās ielas līdz Svētes ielai uzklāta ass līnija, kas nobīdīta pēc iespējas tuvāk nepāra ēku numuru pusei. Svētes un Pētera ielas krustojumā tālāk no krustojuma virzienā uz Lielo ielu pārcelta ceļa zīme Nr.326. Izmaiņas ieviestas, lai uzlabotu pārredzamību krustojumā un drošību uz ceļa.

Savukārt Viestura ielā posmā no Kazarmes ielas līdz Vārpu ielai ierobežots atļautais braukšanas ātrums līdz 30 kilometriem stundā. Tur uzstādītas ceļa zīmes Nr.323 “Maksimālā ātruma ierobežojums”.