1.7 °C, 1.1 m/s, 85 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaĒnu diena – aprīlī; skolēni varēs pieteikties no 1. marta
Ēnu diena – aprīlī; skolēni varēs pieteikties no 1. marta
28/02/2024

Ēnu diena Latvijā šogad notiks 4. aprīlī. Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni varētu praktiski izzināt interesējošās profesijas. Vakanču reģistrācija notiks līdz 1. martam, kad pieteikšanos portālā publicētajām vakancēm uzsāks skolēni. Kā katru gadu, skolēni varēs ēnot arī Jelgavas pašvaldības speciālistus.

Ēnu diena ir plaša mēroga “Junior Achievement” praktiskās karjeras izglītības programma skolēniem, kuras gaitā skolēni 4–6 stundu garumā iepazīstas ar sev interesējošās profesijas pārstāvja ikdienu un saņem ieteikumus sava karjeras ceļa plānošanai.

Šogad skolēni ēnu devēju piedāvātajām vakancēm varēs pieteikties no 1. marta. Pieteikšanās jau tradicionāli notiks trīs kārtās – no 1. līdz 4. martam, no 8. līdz 11. martam un no 15. līdz 18. martam. Savukārt 25. martā skolēniem būs pieejama pēdējā, garantētā, iespēja pieteikties kādā no brīvajām vakancēm, ja tas nav izdevies iepriekš. Plašāku informāciju par pieteikšanās kārtību var iegūt portālā www.enudiena.lv.

1.–3. klases skolēniem organizatori iesaka uzrunāt savus ēnu devējus vecāku, radinieku vai klasesbiedru vecāku darba vietā – šajā posmā skolēni neveido profilu portālā, bet savu izvēlēto ēnu devēju norāda portāla sadaļā “Pats atradu ēnu devēju”.

Jāpiebilst, ka jau tradicionāli Ēnu dienas portālā tiks izsludinātas vakances arī Jelgavas pašvaldības iestādēs un kapitālsabiedrībās – Jelgavas Izglītības pārvaldē, Sabiedriskajā centrā, Sporta servisa centrā, Jelgavas pilsētas slimnīcā, “Zemgales EKO” un citās. Vidusskolēni varēs ēnot arī Jelgavas domes vadību, izzinot viņu ikdienas darba pienākumus. Jautājumu gadījumā saistībā ar Jelgavas pašvaldības iestāžu vakancēm ēnotāji aicināti sazināties ar Sabiedriskā centra jaunatnes lietu speciālisti Lauru Gasparoviču pa e-pastu laura.gasparovica@sc.jelgava.lv vai tālruni 63022724.

Vakanču piedāvājumu Jelgavā nodrošinās arī pilsētas uzņēmumi. Turklāt “Jelgavas tipogrāfija” līdztekus vairākām vakancēm ēnotājiem sadarbībā ar Rīgas Valsts tehnikumu tematiskā pasākumā skolēniem piedāvās iespēju iepazīties ar drukas, mediju tehnoloģiju un mašīnbūves profesijām un nākotnes darba iespējām. Ēnu dienas gaitā – 4. aprīlī pulksten 14 – uz pasākumu aicināti 8.–10. klases audzēkņi, kuriem ir interese satikt Rīgas Valsts tehnikuma mācībspēkus, poligrāfijas nozares profesionāļus un uzdot jautājumus par profesijas izvēli. Pasākums ir bez maksas, bet tam iepriekš jāpiesakās pa tālruni 28451184.

Ēnu diena šogad notiks jau 23. reizi, un tās mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izvēlēties savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Savukārt darba devējiem tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt, iespējams, nākotnes potenciālos kolēģus. Pērn Ēnu dienā piedalījās 1997 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 10 991 vakanci. Jāpiebilst, ka Jelgavas pašvaldība pagājušajā gadā piedāvāja vairāk nekā 360 vakanču.