15.8 °C, 0.8 m/s, 98.6 %

Pašvaldība

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaJelgavniek, izvēlies jaunās ielas nosaukumu!
Jelgavniek, izvēlies jaunās ielas nosaukumu!
02/05/2024

Intensīvi turpinās infrastruktūras sakārtošana pilsētas kvartālā ap Nameja ielu, 2. un 3. līniju. Kamēr pašvaldība sakārto infrastruktūru, iedzīvotāji līdz 27. maijam aicināti vietnē Jelgava.lv piedalīties aptaujā un nobalsot par labāko jaunās ielas nosaukuma variantu.

Pagājušā gada nogalē pašvaldība jelgavniekus aicināja piedāvāt savus nosaukuma variantus jaunajai ielai, kas tiek izbūvēta no 2. līnijas līdz 3. līnijai. Jaunā iela jau iegūst aprises, un, tiklīdz būvdarbi būs pabeigti, tai būs nepieciešams nosaukums.

Kopumā iedzīvotāji jaunās ielas nosaukumam ierosināja vairāk nekā desmit priekšlikumus – Ķiparu iela, Čiekuru iela, Kārļa Skalbes iela, Bērnības iela, Aļņu iela, Mazo Ķiparu iela, Saulainā iela, Zītaru iela, Vāveru iela, Mītavas iela, Izaugsmes iela, Izaugsmes ceļš, Saulstariņu iela. Pašvaldība apkopoja iesūtītos variantus un līdz 27. maijam vietnē Jelgava.lv aicina iedzīvotājus balsojot izvēlēties jaunās ielas nosaukumu. Ielas nosaukuma variants, par kuri jelgavnieki būs nobalsojuši visvairāk, tiks virzīts apstiprināšanai.

Jāatgādina, ka projektā “2., 3. līnijas un Nameja ielas posma pārbūve, Jelgavā” notiek ielu pārbūve un jaunas ielas posma izbūve. Visās ielās darbi sākās pagājušajā gadā un notiek paralēli.

Pārbūvējot 2. līniju no Dobeles šosejas līdz Nameja ielai, tur tiks ieklāts asfaltbetona segums, izbūvēta ietve ar apvienotu gājēju un velosipēdu ceļu, apgaismojums, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, pārbūvēta lietus kanalizācijas sistēma, kā arī izbūvēta sakaru kanalizācija un videonovērošana.

3. līnijas posmā no Dobeles šosejas līdz Nameja ielai arī tiks ieklāts asfaltbetona brauktuves segums, izbūvēta ietve ar apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, pārbūvēts apgaismojums, izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, pārbūvēta lietus kanalizācijas sistēma un izbūvēts luksofors 3. līnijas un Dobeles šosejas krustojumā.

Savukārt Nameja ielas posmā no 2. līnijas līdz 3. līnijai būs ne tikai ieklāts asfaltbetona segums, bet arī izveidots stāvlaukums, ietve ar apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, apgaismojums, izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli un lietus kanalizācijas sistēma, kā arī sakaru kanalizācija un videonovērošana.

Tāpat darbi notiek 2. līnijas un 3. līnijas posmā no Nameja ielas līdz perspektīvajai ielai un perspektīvās ielas izbūve posmā no 2. līnijas līdz 3. līnijai, kur tiks ieklāts asfaltbetona segums un izbūvēts stāvlaukums un ietve ar apvienoto gājēju un velosipēdu ceļu, pārbūvēts apgaismojums un lietus kanalizācijas sistēma, izbūvēti ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, kā arī sakaru kanalizācija un videonovērošana.

Visas ielas paredzēts pārbūvēt līdz 2025. gada rudenim.