16.8 °C, 2.7 m/s, 95.3 %

Pasākumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSmilšu skulptūras gatavas; rīt sākas festivāls
Smilšu skulptūras gatavas; rīt sākas festivāls
07/06/2024

Smilšu skulptūras Pasta salā ir gatavas – 17 profesionāli tēlnieki smiltīs iedzīvinājuši savu vēstījumu par šī gada festivāla tēmu “Pasaules pasakas”. Šodien mākslinieku veikumu vērtēs konkursa žūrija, savukārt jau rīt, 8. jūnijā no pulksten 10, Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks un festivāla “Summer Signs 2024” plašā kultūras programma gaidīs apmeklētājus.

Špakteļa lāpstiņas, naži, īleni, birstes un otas atgriezušās tēlnieku darba koferos – ceturtdienas vakarā 15 konkursanti no 10 pasaules valstīm Pasta salā noslēdza pēdējos darbus pie smilšu skulptūrām. Līdzās individuālajiem konkursa darbiem, tapis arī smilšu skulptūru parka vērienīgākais darbs – demoskulptūra. Pūķa tēls, kas darināts no kopumā 500 tonnām smilšu, zīmīgi slejas 7,5 metru augstumā un 12 metru platumā. Savukārt foto skulptūrā apmeklētājus gatavi sagaidīt daudzu iemīļotie pasaku tēli – trīs siventiņi.

Tēlnieki atzīst: festivāla tēma šogad devusi ierosmi caur pasakām, mītiem un leģendām iepazīstināt ar savas tautas kultūru, bet vienlaikus – iespēju atgādināt par svarīgo. Tā, piemēram, Nīderlandes tēlniece Ludo Roderss veidoja skulptūru “Kukaiņu zeme”, iepazīstinot ar holandiešu pasaku un reizē uzsverot līdzcilvēku atbildību dažādu kukaiņu sugu saglabāšanā. “Ēriks kukaiņu zemē ir holandiešu pasaka par mazu zēnu, kas iekrīt gleznā par kukaiņiem. Viņš kļūst par miniatūru vīrieti, satiek dažādus milzu runājošus kukaiņus un uzzina, ka atšķirība starp cilvēkiem un kukaiņiem patiesībā nav nemaz tik liela. Ar šo stāstu es atgādinu, cik svarīga ir cilvēcība un cieņa pret dabas vērtībām,” skaidro māksliniece.

Latvijas tēlniece Zīle Ozoliņa-Šneidere skulptūrā “Vēju savaldītājs” atspoguļoja daudzu tautu pasakās sastopamo Sprīdīti. “Neskatoties uz savu mazo augumu, viņš izceļas ar asprātību, labo sirdi un drosmi. Tā arī dzīvē – lai gan esam tikai cilvēki, lai darītu lielas lietas, vajag drosmi un vēlēšanos. Pat, ja tas ir tik neiespējami, kā savaldīt vēju,” atzīst tēlniece. Savukārt mākslinieks no ASV atveidojis Ansīti un Grietiņu pie saldumu namiņa. “Pasaulei ir vajadzīgi jaunie tēlnieki! Ja šis darbs raisīs bērnu interesi un iedvesmos kādu pamēģināt – misija ir izdevusies,” tā tēlnieks.

Pasta salā apmeklētājus sagaidīs arī Igaunijas tēlnieka veidotā zelta zivtiņa, Indonēzijas mākslinieka smiltīs iedzīvinātā teika par mēness aptumsumu – dievības un nemirstības ūdens Amrita –, Ukrainas tēlnieka veidotais ūdens dēmona tēls no slāvu mitoloģijas, Turcijas mākslinieces radītā Anatolijas pasakas galvenā varone Šahmarana, kā arī daudzi citi pasaku varoņi.

 

Baudīt smilšu mākslas darbus un vērienīgo vasaras festivāla “Summer Signs 2024” kultūras programmu apmeklētāji varēs jau no rītdienas. 8. jūnijā festivāls gaidīs apmeklētājus no pulksten 10 līdz 1 naktī, savukārt 9. jūnijā – no pulksten 10 līdz 23. Abas festivāla dienas to kuplinās Latvijas mūziķu koncerti un dažādi pasākumi ģimenēm – izrādes, rotaļu programmas, putu ballītes, radošās darbnīcas, pasaku tēli, kā arī foto zonas.

 

Jāatgādina, ka vēl līdz šodienas, 7. jūnija pusnaktij, par lētāku cenu biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā – tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un tiešsaistē. Biļešu cena pieaugušajiem – 10 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 5 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 20 eiro. Tikai iepriekšpārdošanā Jelgavas kultūras nama kasē pieejamas biļetes ar Jelgavas iedzīvotāja karti un “Jelgavas Vēstneša” kuponu. Biļetes cena, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību, – 4 eiro, ar “Jelgavas Vēstneša” kuponu vai Jelgavas iedzīvotāja karti – 7 eiro.

Savukārt festivāla laikā ieejas maksa pieaugušajiem būs 15 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 7 eiro, bet ģimenes biļete maksās 30 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.