Līdz ceturtdienai, 12. aprīlim, Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra pagalmā, Institūta ielā 4, apskatāma Jelgavas pilsētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas interešu izglītības pulciņu audzēkņu darbu izstāde «Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās». Brīvdabas ekspozīcijā apkopoti 17 dažādās tehnikās darināti skolēnu mākslas darbi un vides objekti, tostarp stikla, keramikas un floristikas darbi, puzuri, mākslas darbi, kas izstrādāti ar 3D pildspalvu, un citi.
Izstāde notiek Valsts izglītības satura centra organizētās vides objektu un mākslas darbu izstādes–konkursa «Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās» gaitā. «Valsts izglītības satura centrs katru gadu organizē konkursus interešu izglītības pulciņu dalībniekiem, un šogad konkursa dalībnieki bija aicināti veidot vides objektus vai ārvidē eksponējamus mākslas darbus. Šī ir konkursa pirmā kārta, un žūrijas vērtējums noteiks tos darbus, kas startēs 2. kārtā,» skaidro bērnu un jauniešu centra «Junda» izglītības metodiķe Kristīne Jankeviča. Skolēnu darbus vērtēja Jelgavas pilsētas pašvaldības galvenā māksliniece Laura Vizbule, bērnu un jauniešu centra «Junda» direktores vietniece izglītības jomā Zane Leikuma, Jelgavas Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos Inita Mazūdre un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja dizainers mākslinieks Uldis Zuters.
Konkursa mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu radošo spēju attīstību, rosināt interesi par Latvijas dabu, tās daudzveidību un saglabāšanu, kā arī par vides objektu un ārējā vidē eksponējamu mākslas darbu veidošanu.
Jelgavas skolēnu darbus 1. internātpamatskolas–attīstības centra pagalmā var apskatīt līdz 12. aprīlim no pulksten 9 līdz 17. Brīvdabas ekspozīcijas apmeklētāji aicināti nobalsot par saviem favorītiem, nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju.
Izstādē piedalās Jelgavas Mākslas skolas, Valsts ģimnāzijas, bērnu un jauniešu centra «Junda» un 1. internātpamatskolas–attīstības centra audzēkņi.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»