Ar skanīgām dziesmām, atraktīvām dejām, teatrāliem, muzikāliem priekšnesumiem un daudzveidīgu lietišķās un tēlotājmākslas darbu izstādi šodien otro reizi Jelgavas kultūras namā aizrit integratīvās mākslas festivāla «Nāc līdzās!» sarīkojums Zemgales reģionā – «Nāc līdz Zemgalē!». Savas mākslinieciskās prasmes un spējas jelgavniekiem un pilsētas viesiem šodien rāda teju 290 bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām no Jelgavas, Rīgas, Carnikavas un citām vietām.
Ritma Gaidamoviča
Kopā koncerta skatītājiem bija redzami un klausāmi vairāk nekā 30 priekšnesumi. Bērni un jaunieši, ar īpašām vajadzībām – cilvēki ar garīgās vai fiziskās attīstības traucējumiem, bāreņi un bērni no sociāli nelabvēlīgām vidēm, izpildīja dažnedažādas dziesmas gan latviešu, gan krievu valodā, spēlēja dažādus mūzikas instrumentus, dejoja, rādīja teātri. No Jelgavas pasākumā piedalījās Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centra ansamblis, kas savu darbību sākuši tikai pirms trim mēnešiem. Viņi izpildīja «Dziesmu par pēdējo lapu» un vienu čigānu tautasdziesmu, kuras laikā skatuvisko izpildījumu papildināja atraktīva dejotāja Sintija. Viens no ansambļa vadītājiem Māris Izaps teic, ka pašiem šī uzstāšanās festivālā ļoti patikusi, taču galvenais bijis nevis žūrijas vērtējums, bet gan piedalīšanās. «Mēs darām to, kas mums patīk un vēlamies iepriecināt sevi un citus. Šķiet, ka tas izdevās,» tā Māris. Viņš atzīst, ka visu to viņi nevarētu izdarīt bez Bērnu un jauniešu mūzikas kluba pārstāves Austras Irbes palīdzības. Ansamblim šī nebūs pēdējā uzstāšanās, viņi jau ir ieplānojuši aktīvu koncertsezonu vasarai, sākšot noteikti ar kādu no Jelgavas pasākumiem. Šajā ansamblī darbojas – dzied un spēlē dažādus mūzikas instrumentus, vairāk nekā 20 bērni un jaunieši gan no sociālā aprūpes centra, gan Bērnu un jauniešu mūzikas kluba. Patstāvīgi un stabili darbojoties 15, taču gribētāju netrūkstot.
Paralēli koncertam kultūras nama vestibilā apmeklētāji un paši dalībnieki varēja skatīt šo bērnu tēlotājmākslas un lietišķās mākslas darbu izstādi. Izstādē eksponētas gleznas, dažādi rokdarbi, apgleznoti stikla trauki, koka izstrādājumi un citas lietas. Tostarp sastopami bija arī Jelgavas speciālās pamatskolas 6. klases audzēkņu darbi – apgleznotas somiņas, stikla trauki, kokā iededzinātas gleznas un citas lietas.
Visi koncerta un izstādes dalībnieki saņēma atzinības rakstus par piedalīšanos. Bet paši labākie izvirzīti uz festivāla noslēguma Lielkoncertu, kas notiks 29.aprīlī pulksten 11 VEF Kultūras pilī, Rīgā, tosptarp arī jelgavnieki. Festivālu organizē un vada «Festivālu fonds» sadarbībā ar «Mārtiņa fondu», bet par telpām koncertam un izstādei, kā arī skaņas un gaismas aparatūru gādāja aģentūra «Kultūra».
«Festivāla fonds» pārstāvji atzīs, ka integratīvais festivāls ir aicinājums ikvienam dzīves grūtdienim nākt līdzās veselajiem, mājās un ģimenēs dzīvojošajiem, uz skatuves – dziedāt, dejot, spēlēt teātri, runāt dzeju kopā ar citiem bērniem un jauniešiem, lai arī viņi sajustos kā līdzvērtīgi šajā sabiedrībā. «Vismaz radošajās izpausmēs mēs varam būt līdzvērtīgi,» tā organizatori.