Lai arī ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī un Baltijas jūrā iekļaujas vairākus gadus veikto novērojumu robežās, tomēr tā ir viena no augstākajām marta pirmajā pusē konstatētajām kopš 1973.gada, kad tika sākti regulāri novērojumi.
Pēdējos pētījumos konstatēts, ka šajā pavasarī ūdens sāļums ir atbilstošs gadalaikam un jūras baseinam – zemākās sāļuma vērtības konstatētas Rīgas līcī iepretim Daugavas, Gaujas, Lielupes un Salacas ietekām. Baltijas jūrā pazemināts sāļums novērots piekrastes dienvidu daļā pie Jūrmalciema, Papes un Nidas, kas skaidrojams ar pārrobežu saldūdens plūsmu no Sventājas un Nemūnas.
Ūdenī izšķīdušā skābekļa koncentrācija visumā atbilst šajā gadalaikā iepriekšējos gados veiktajiem novērojamiem. Ļoti zema skābekļa koncentrācija konstatēta Baltijas jūras atklātajā daļā, sākot no 80 metru dziļuma, taču šī parādība neesot neparasta jau vismaz pēdējos 15 gadus.
Skābekļa koncentrācijas līmenis Baltijas jūras dziļākajos slāņos ir atkarīgs no Ziemeļjūras ūdens ieplūdes apjoma un biežuma, kas pēdējos 30 gados ir stipri samazinājušies, skaidroja Hidroekoloģijas institūta Jūras monitoringa nodaļa.
Pēdējie jūras vides novērojumi tika veikti no 10.marta līdz 18.martam, izmantojot Jūras spēku krasta apsardzes kuģi “Varonis”.
www.LETA.lv