LLU Meža fakultātes (MF) emeritētais profesors Zigurds Saliņš Latvijas Republikas proklamēšanas dienā Rīgas pilī svinīgā ceremonijā saņēmis IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, ziņo LLU Sabiedrisko attiecību daļas korespondents Aigars Ieviņš.
www.jelgavasvestnesis.lv
Valsts emeritētais zinātnieks, emeritētais profesors, inženierzinātņu doktors Z.Saliņš augsto apbalvojumu saņēmis par mūža ieguldījumu Latvijas meža nozares un meža zinātnes attīstībā, kā arī jauno speciālistu un zinātnieku izglītošanā.
Z.Saliņš šogad 23. oktobrī svinējis 80 gadu jubileju. Studijās mežsaimniecības jomā viņu iet pamudinājis tēvs, kas strādājis par mežzini. Studiju laikā Meža ekspluatācijas katedrā emeritētais profesors strādājis par vecāko laborantu, sākot savu mācībspēka karjeru. 2004. gadā, nosvinot 51 gada jubileju, kopš strādā MF Z.Saliņš aizgāja pensijā.
Emeritētais profesors katedras vadītāja darbā kolēģus izvēlējās pēc kompetences, inteliģences, prāta, jaunrades un darba spējām, bet studiju darbā iespējis izskolot 2153 studējošos, joprojām uzturot kontaktus ar bijušajiem audzēkņiem un doktoriem.
Z.Saliņš ir starptautiski atzīts zinātnieks, kurš publicējies 400 publikācijās un piedalījies 38 grāmatu tapšanā, galvenokārt par mežizstrādes jautājumiem. Kopš 1992. gada profesors Saliņš ir Latvijas Lauksaimniecības un mežzinātņu akadēmijas loceklis un no 1997. gada – Ņujorkas Zinātņu akadēmijas loceklis.
Jāpiebilst, ka persona, kura apbalvota ar ordeņa I šķiru ir lielkrusta komandieris, ar II šķiru – lielvirsnieks, ar III šķiru – komandieris, ar IV šķiru – virsnieks, ar V šķiru – kavalieris.
Foto: mezaavize.lv