Sākušies Jelgavas Valsts ģimnāzijas un stadiona rekonstrukcijas darbi. Būvlaukums piesaistīja arī vēsturnieku un arheologu Andri Tomašūnu, kurš vēlējās atrast vēsturiskas liecības, kas papildinātu Jelgavas vēstures stāstu.
«Kad lūdzu atļauju pārbaudīt izrakto zemi sporta laukumā pie Jelgavas Valsts ģimnāzijas, domāju par divām vēsturiskām ziņām. Pirmā: tur bijis vecais siena un zirgu tirgus. Varbūt kādas liecības atrodamas? Otrā: veci ļaudis stāstīja, ka 1944. gadā, Jelgavā ienākot padomju armijai, skolā gāja bojā ievainotie vācu armijas karavīri, kas pēc tam aprakti kaut kur skolas dārzā. Cerēju, ka būs kādas Otrā pasaules kara liecības,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv atklāj A.Tomašūns. Atradumi stadiona teritorijā gan nevienu no šiem faktiem neapstiprināja, bet uzdeva jaunu mīklu. «Atradās Pirmā pasaules kara vācu zaldāta zīmes fragments, kas uzdod mīklu, kā tas tur nonācis,» norāda vēsturnieks, piebilstot, ka šis ir viens no vērtīgākajiem un interesantākajiem atradumiem stadiona teritorijā.
Vēl starp interesantākajiem atradumiem A.Tomašūns min 17.–18. gadsimta svina lodes, 19. gadsimta pogas un 18.–19. gadsimta sirdsveida saktiņu.
Vēsturnieks piebilst, ka zirgu tirgus tagadējās Jelgavas Valsts ģimnāzijas un stadiona vietā tika izveidots 19. gadsimtā un pastāvēja līdz Pirmajam pasaules karam.
Foto: no A.Tomašūna arhīva