Aizvadītas gada baisākās orientēšanās sacensības pilsētā «Nobīsties Jelgavā!», kurās šogad spēkiem mērojies rekordliels komandu skaits – 29. Tostarp piedalījušies jaunieši no Elejas, Olaines un pat Rīgas. Organizatori atzīmē, ka šogad dalībnieki jāuzteic par to, ka atšķirībā no citiem gadiem īpaši piedomājuši pie sava vizuālā noformējuma. Uzvaras laurus plūca komanda «Adventure Lab».
Ritma Gaidamoviča
«Jundas» Jauniešu kluba pārstāve Dace Indrika portālam www.jelgavasvestnesis.lv stāsta, ka šogad tiešām var lepoties ar ievērojamo komandu skaitu. «Pērn sacensībās piedalījās tikai trīs komandas, vēl iepriekš – 11, bet šogad – 29, tas ir, 145 jaunieši. Turklāt ne tikai no Jelgavas, bet arī Jelgavas novada, Olaines un pat Rīgas,» stāsta organizatoru pārstāve.
Viņa īpaši uzteic komandu noformējumu. «Atšķirībā no citiem gadiem šogad jaunieši bija īpaši piedomājuši pie sava vizuālā tēla, lai izskatītos pēc iespējas spocīgāki. Piemēram, Jelgavas tehnikuma jauniešu komanda «Asiņainā Mērija» bija nobatikojuši krekliņus sarkanā krāsā, citas komandas uzkrāsojušas sejas. Var redzēt, ka jaunieši tiešām ieinteresēti,» tā D.Indrika.
Jauniešiem trīs stundu laikā bija jāapmeklē 15 kartē norādītie punkti, kuros jāveic konkrēti uzdevumi, un trīs slepenie punkti, par kuriem jaunieši uzzināja tikai spēles gaitā. Tos izdevās atrast acīgākajiem dalībniekiem. Jāteic, ka punkti bija izvietoti pa visu pilsētu – Uzvaras parkā, Ozolskvērā, pļavā pretī Jelgavas pilij, boulingā «Zemgale». «Mūsuprāt, uzdevumi nebija grūti. Piemēram, ar lieliem cimdiem jāatšķir grāmatā konkrēta lapaspuse, pie Noras Bumbieres pieminekļa jāsacer dziesma no dotajiem vārdiem, pie skulptūras «Jelgavas students» jāfotografējas ar lietussargu. Te gan jāpiebilst, ka viena komanda piesavinājās mūsu lietussargu,» stāsta D.Indrika.
Viena komanda diemžēl tika diskvalificēta, jo atļāvās sacensībās izmantot neatļautus līdzekļus. «Viņi bija nolēmuši maršrutu veikt ar velosipēdiem, taču viss maršruts bija jāveic tikai un vienīgi kājām,» stāsta D.Indrika.
Rezultātā uzvarēja «Adventure Lab», 2. vieta – «Asiņainie šotiņi», bet 3. vieta – «Huļigāni». Atraktīvākās komandas titulu saņēma «Jelly Beans».
Foto: no «Jundas» arhīva, twitter.com