«Filmēšanas process Jelgavā ir iesācies labi un bez lieliem starpgadījumiem. Pagaidām gan vēl iešūpojamies. Nedaudz mūs samērcēja lietus, taču kādai problēmiņai jau ir jābūt – tas piederas pie lietas. Katrā gadījumā varu uzteikt jelgavniekus – cilvēki māju pagalmos ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi,» darbu filmēšanas laukumā komentē filmas «Jelgava 94» producente Antra Cilinska.
Producēšanas kompānija «Jura Podnieka studija», cenšoties noķert autentiskus kadrus, šodien pilsētā sākusi filmēt epizodes filmai «Jelgava 94», un filmēšana notiks arī 27., 28. un 30. aprīlī, kā arī 2. un 3. maijā.
Filmēšanas darbs Jelgavā sākts ar epizodi Sudrabu Edžus 9. nama pagalmā. «Jānis skolā sagrēkojies un uz skolu tiek izsaukti viņa vecāki. Puika paziņo, ka skolu vairs neapmeklēs un ies strādāt… Bet, lai viss mazliet sarežģītāk, te rodas ķibele un vecāki nevar iedarbināt žigulīti…,» stāsta producente. Jāteic, ka darbs pie vienas epizodes filmēšanas, lai noķertu īsto garšu, ir laikietilpīgs. Konkrētā kadra filmēšanai tika veltītas nepilnas divas stundas. Interesanti tas, ka šajā epizodē viens no varoņiem – žigulis – ir jelgavnieks. Proti, dzeltenais auto pieder jelgavniekam Modrim Ziemelim, kurš visu filmēšanas laiku vēroja procesu no malas un uzpasēja savu auto. Procesu piestāja vērot arī garāmgājēji, bet brīvprātīgie dažiem garāmgājējiem lūdza konkrētā brīdī izvēlēties citu ceļu, lai neiztraucētu kadru.
Lai filmēšana notiktu bez aizķeršanās dažādu blakusapstākļu dēļ, filmēšanas komandas cilvēki izvietojuši paziņojumus pie kāpņutelpu durvīm ar informāciju, kas jāņem vērā tuvējo māju iedzīvotājiem. Tāpat komandas cilvēki devušies aprunāties ar iedzīvotājiem, lai saņemtu piekrišanu, piemēram, par filmēšanu kāpņu telpā. Filmēšanas vietu administratore Ingrīda Nagle uzteic jelgavnieku atsaucību. Sudrabu Edžus 9 un Pasta ielas 53 pagalmos iedzīvotāji ņēmuši vērā lūgumu un savas automašīnas bez pretenzijām novietojuši citur, lai tās varētu aizstāt ar «kadra mašīnām». «99,9 procenti iedzīvotāju man atvēra durvis un pauda prieku, ka tieši viņu mājas pagalmā un kāpņu telpā tiks filmēta filma. Kāda kundzīte atklāja, ka bibliotēkā rindā stāvējusi, lai varētu izlasīt grāmatu «Jelgava 94», un ar lielu sajūsmu uzņēma ziņu, ka tieši viņas kāpņu telpā tiks filmēta filma. Tas esot kaut kas neiedomājams,» stāsta I.Nagle.
Jāpiebilst, ka filmā ir nomainījies galvenais varonis. Iepriekš izvēlētajam jūrmalniekam Matīsam Baronam ir veselības problēmas un pagājušajā mēnesī studija atrada jaunu galveno varoni. Jāni filmā spēlē rīdzinieks Bruno Bitenieks. «Mēs jau pagājušā gada nogalē uzfilmējām daļu epizožu Priekuļu novada Jāņmuižā, bijušā tehnikuma telpās, taču mums tās visas ir jāpārfilmē. Tas nozīmē, ka sākam filmu filmēt pa jaunu. Pēc filmēšanas Jelgavā dosimies uz Jāņmuižu, un Jelgavā atkal atgriezīsimies 25. maijā,» stāsta A.Cilinska.
Jāpiebilst, ka filmēšana Jelgavā iecerēta līdz pat 3. maijam. 27. aprīlī filmēšana norisināsies Pasta ielas 53 pagalmā un trepju telpā, plānots filmēt arī Pilssalas ielā zem tilta, 28. un 30. aprīlī tiks filmētas ainas Jāņa Čakstes bulvārī 5. Darbs turpināsies 2. maijā ar filmēšanu Kooperatīva ielā un 3. maijā – uz Dambja ielas 2 ēkas jumta, ēkā un pagalmā.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»