Sestdien, 3. martā, notiks Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts zemledus makšķerēšanā. Laika apstākļu dēļ mainīta tā norises vieta un laiks – čempionāts notiks Ozolnieku karjerā, sākums pulksten 9.30. «Iepriekš plānotajā norises vietā pie airēšanas bāzes, Pilssalas ielā 8, varēs reģistrēties no pulksten 8.30 līdz 9. Reģistrētajiem sacensību dalībniekiem tiks nodrošināts transports uz jauno sacensību norises vietu. Savukārt Ozolnieku karjerā reģistrācija sāksies no pulksten 9.15,» informē Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis.
Ilze Knusle-Jankevica
«Tās būs šīs sezonas pēdējās zemledus makšķerēšanas sacensības Latvijā, tāpēc ceram, ka dalībnieki būs ne tikai no Jelgavas un tuvākās apkārtnes,» tā Sporta servisa centra direktors. «Šogad, lai izbēgtu no šmaukšanās, sacensības rīkosim divās kārtās – vispirms būs priekšsacīkstes, kas ilgs nepilnas trīs stundas, bet pēc tam – divas stundas ilgs fināls, kurā sacentīsies 12 labākie, visu sākot no nulles,» stāsta J.Kaminskis. Tomēr arī visi pārējie sacensību dalībnieki varēs turpināt copēt, jo sacensību beigās tiks noskaidrots lielākās zivs īpašnieks – te netiks ņemts vērā, dalībnieks ir vai nav finālists.
Saskaņā ar sacensību nolikumu katrs sacensību dalībnieks vienlaicīgi drīkst aizņemt divus āliņģus, taču ne tuvāk par pieciem metriem no cita dalībnieka aizņemtā āliņģa. Makšķerēt ir atļauts ar vienu ziemas makšķeri, un drīkst izmantot jebkuru ēsmu, izņemot dzīvas un beigtas zivtiņas. Sacensību laikā zivis atļauts piebarot. Sacensības notiks individuālā konkurencē, neizdalot ne vecuma, ne dzimuma grupas. Vienīgais nosacījums: dalībniekam jāuzrāda derīga makšķerēšanas atļauja. Sacensības notiks ierobežotā teritorijā, apmēram kilometru garā Lielupes posmā, sākot no tilta.
Starp pamatsacensībām un finālu būs arī neliels konkurss – āliņģa ātrurbšanas sacensības. Te galvenais ir tas, kurš pirmais izurbsies cauri ledum, neatkarīgi no ledus bora diametra. Ātrākais saņems balvu.
Sacensību mērķis ir popularizēt makšķerēšanas sportu un iesaistīt iedzīvotājus masu sporta aktivitātēs. Lai piesaistītu pēc iespējas plašāku interesentu loku un vienlaikus palielinātu konkurenci, informācija par sacensībām izplatīta arī žurnālā «Copes Lietas». «Apzināti sacensību norisei izvēlējāmies laiku, kad paralēli nenotiek citas zemledus makšķerēšanas sacensības. Arī Latvijas izlase atgriezusies no Kazahstānas, kur pasaules čempionātā izcīnīja 4. vietu,» piebilst J.Kaminskis.
Foto: Ivars Veiliņš
Sacensību norise
Pamatsacensības: no pulksten 9.30 – 12
Āliņģa ātrurbšana: no pulksten 12.15 – 12.30
Fināls: no pulksten 13 – 15