Jelgavas domē šodien sveikti deviņi jaunie Latvijas pilsoņi, kuri pilsonību ieguvuši naturalizācijas kārtībā. Svinīgā ceremonijā viņi sniedza solījumu par uzticību un lojalitāti Latvijai.
«Kā Latvijas pilsone jūtos, kopš sevi atceros. Latvijā dzīvoju kopš pusaudžu gadiem. Te esmu izmācījusies un aizvadījusi visu savu darba mūžu. Vīrs un meita ir Latvijas pilsoņi, bet es līdz šim savas valsts pilsone biju vien sirdī, jo nebija dokumentu, kas pierādītu manu piederību Latvijai. Pievienoties Latvijas pilsoņu saimei oficiāli vēlējos jau sen, bet pirms tam neatlika tam laika. Tagad, visu savu darba mūžu pavadījusi «Latvijas pastā», esmu devusies pensijā, un beidzot man tam bija laiks,» par lēmumu iegūt Latvijas pilsonību stāsta Janīna Strautāne.
Arī Markelam Matjuhovam pilsonības iegūšana naturalizācijas kārtībā bijusi vien formalitāte, jo arī viņš sevi par Latvijas pilsoni uzskatīja vēl pirms svinīgā solījuma nodošanas. Viņš Latvijā ir aizvadījis visu savu līdzšinējo mūžu un šodien atzīst, ka nu jūtas kā pilntiesīgs šīs valsts iedzīvotājs.
Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne, uzrunājot jaunos Latvijas pilsoņus, uzsvēra, ka novembris Latvijai ir īpašs mēnesis – 11. novembrī godinām tautas varoņus, tos cilvēkus, kuri ir atdevuši savu dzīvību par Latviju, savukārt 18. novembrī atzīmējam valsts dzimšanas dienu, un tas, viņasprāt, simboliski šo svinīgo ceremoniju padara īpašu.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Jelgavas nodaļas vadītāja Inese Pučeta jaunajiem pilsoņiem vēlēja nepazaudēt savu uzdrīkstēšanos, pamatojot, ka visus jaunos pilsoņus vieno liels gribasspēks, kas noteikti bijis nepieciešams naturalizācijas pārbaudījumu kārtošanā, kā arī veiksmi turpmāko sapņu piepildīšanā un iecerēto mērķu sasniegšanā.
Svinīgā ceremonija tradicionāli noslēdzās ar kopīgu videoklipa «Satiksimies Jelgavā!» noskatīšanos.
Foto: Raitis Supe