Jelgavas Izglītības pārvalde iecerējusi būtiski uzlabot sistēmu bērnudārzu rindai jeb bērnu reģistrācijai pirmsskolas izglītības apguvei Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. «Būtiskākais ieguvums būs tas, ka bērnu vecāki nepieciešamās darbības varēs veikt attālināti ar interneta starpniecību – reģistrēt bērnu, mainīt mācību uzsākšanas gadu, mainīt izvēlēto izglītības iestādi,» ieskicē Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
Ilze Knusle-Jankevica
Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Evita Mikiško norāda, ka šobrīd bērnu reģistrācija rindā notiek klātienē Jelgavas domes ēkā, Dzīvesvietas deklarēšanas sektorā. Ņemot vērā, ka daudzas ģimenes izbrauc uz ārzemēm, rinda neatspoguļo reālo situāciju, jo nereti vecāki viena iesnieguma dēļ šurp nebrauc. «Tagad reizi mēnesī, kad tiek piešķirtas vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, pārvaldes darbinieki pārbauda, vai bērns uz to brīdi ir deklarēts Jelgavā. Tā kā saraksti tiek pārbaudīti manuāli, tas ir ļoti laikietilpīgs process,» norāda E.Mikiško. Līdz ar jaunās sistēmas ieviešanu to varēs pārbaudīt elektroniski, arī dati būtu objektīvi, jo sistēma būs sasaistīta ar vairākām datu bāzēm.
Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece skaidro, ka jaunā sistēma ļaus vecākiem piereģistrēties attālināti un veikt nepieciešamās darbības – piereģistrēt bērnu rindā, norādīt mācību uzsākšanas gadu, vēlamo bērnudārzu, informēt par deklarēto dzīvesvietu, atteikties no piešķirtās vietas bērnudārzā. Tomēr līdztekus to visu būs iespējams izdarīt arī Dzīvesvietas deklarēšanas sektorā Jelgavas domes ēkā Lielajā ielā 11.
«Arvien biežāk vecāki izsaka vēlmi paziņojumus saņemt uz e-pastu, bet mēs to nepraktizējam, jo pārvaldes darbiniekiem katra e-pasta vēstule jāraksta atsevišķi. Savukārt jaunā sistēma ļaus nodrošināt paziņojumu izsūtīšanu elektroniski,» turpina E.Mikiško, piebilstot, ka arī vēstules, kas tiek izsūtītas vecākiem, sistēma sagatavos automātiski. «Tas būtiski atvieglos un paātrinās darbu, jo tagad to dara darbinieki. Gadā tiek izsūtītas apmēram tūkstoš vēstules.»
Vēl viens būtisks ieguvums – tiks koordinēta pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršana bērniem, kas mācās privātajos bērnudārzos. Tagad katra mēneša beigās privāto izglītības iestāžu pārstāvji uz Izglītības pārvaldi nes audzēkņu sarakstu, lai saņemtu pašvaldības noteikto līdzfinansējumu – 80 latus par bērnu. Pārvaldes darbinieks sarakstus pārbauda – vai bērns ir reģistrēts Valsts izglītības informācijas sistēmā un vai viņš ir deklarēts Jelgavas pilsētā. Jaunā sistēma šos datus pārbaudīs automātiski, un arī privāto bērnudārzu vadītāji audzēkņu sarakstu varēs noformēt attālināti.
Bērnudārzu rinda tiks uzlabota, ieviešot jaunu programmatūru, ko saskaņā ar iepirkumu izstrādās SIA «ZZ Dats» par 15 000 latu. Izglītības pārvalde plāno, ka jaunā sistēma sāks darboties jau maija sākumā. «Maija vidū sākam bērnudārzu grupu komplektāciju jaunajam mācību gadam un vecākiem tiek izsūtītas vēstules, lai līdz jūnijam viņi varētu izlemt un paziņot, pieņem vietu vai atsakās no tās. Tāpēc ļoti ceram, ka varēsim to darīt jau jaunajā sistēmā,» tā E.Mikiško, norādot, ka jaunās sistēmas ieviešana ļaus arī samazināt kļūdas iespējas.
Foto: Ivars Veiliņš