Pasākumi

Rūķu ciems

Rūķu ciems "Lediņos" darbojas katru decembri jau vairāk kā 20 gadus. Pirmsziemassvētku laikā, "Lediņi" pārtop par Rūķu ciemu, kurā rosīgie rūķi kopā ar ciemos atbraukušajiem sākumskolas bērniem darbojas, kopīgi apgūstot jaunas “Rūķu ciema” zināšanas. Tiek piedzīvoti dažādi brīnumi, ceptas Rūķu piparkūkas kā arī dzerta īpašā čiekuru tēja. Piedzīvojuma noslēgumā bērni satiek Salapapuku – galveno Rūķi, kuram ir sagatavota kāda īpaša dāvana katram ciemiņam.

 

Vasaras nometnes

Vasaras mēnešos “Lediņos” norisinās vasaras nometnes bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem. Bērniem nometnē tiek nodrošinātas dažādas aktivitātes, piemēram stafetes, spēles, kā arī dažādas radošās nodarbības un orientēšanās spēles nometnes teritorijā. Radošajās nodarbības bērni veido darbus no māla, ādas, koka, folijas, papīra un citiem materiāliem. Tāpat bērni dzied, dejo, spēlē dažādas spēles. Sākot no otrdienas, katru rītu ir rīta rosme. Saulainās un siltās dienās aktivitātēs tiek izmantots baseins. 

 

Februāra darbnīcas

Ziemas laikā “Lediņos” pavada darbojoties dažādās darbnīcās. Februāra mēnesī tiek veidotas sveču liešanas darbnīcas, kur ģimenes var pašas piedalīties un izliet savas sveces ar darbnīcas vadītāja palīdzību, izmantojot netradicionālas metodes. Lai sagatavotos “Sirsniņdienai’-  tiek piedāvāta arī šokolādes konfekšu gatavošanas darbnīca. Kopā ar darbnīcas vadītāju, pēc iepriekš sagatavotiem materiāliem, ģimenes var izveidot savas šokolādes konfektes. Februāra darbnīcas veicina ģimenes apgūt jaunas prasmes un radoši darboties kopā.

 

Labās Lieldienas Lediņos

Labās Lieldienas “Lediņos” darbojas katru gadu Lieldienu laikā. Lieldienas dienā ikviens Jelgavas un apkārtnes iedzīvotājs var apmeklēt un piedalīties Lieldienu Zaķu sagatavotajās aktivitātēs. Kopā ar Zaķiem apmeklētāji meklē paslēpušos zaķus, šūpojas, lai vasarā odi nekostu un sacenšas olu ripināšanā ar Lieldienu olām. Tiek piedāvāta arī vienreizēja iespēja saņemt kādu zaķu gardumu un nofotografēties ar pašiem Zaķiem.

 

Citāda Valpurgas nakts

“Lediņos” tiek organizēts pasākums “Citāda Valpurgas nakts”, kas ir paredzēts ģimenēm ar lielākiem bērniem. Aprīļa pēdējās dienas vakarā “Lediņos” ierodas raganiņas. Apmeklētāji kopā ar raganiņām var piedalīties dažādās netradicionālās aktivitātēs, piemēram, spēlēt raganu ķerstītavas, slotas mešanas sacensībās un dažādās citās darinātavās. Vakara gaitā notiek arī muzikāli priekšnesumi.

 

Skolēnu brīvlaika akcijas

Pavasarī un rudenī, skolēnu brīvlaika nedēļās, “Lediņos” norisinās dienas aktivitātes bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Dienas aktivitātes bērniem ir iespēja iegūt jaunas iemaņas un prasmes caur aktīvām un radošām nodarbībām, piemēram, doties pārgājienā, piedalīties stafetes spēlēs, iepazīt un mācīties no sabiedrībā zināmas personības, veidot radošos darbus no dažādiem materiāliem, apgūt māla, koka un citas amatniecības prasmes sadarbībā ar interešu izglītības skolotājiem. Kopīgi tiek baudīta ar dienas lielā zupa un pavadīts kvalitatīvs brīvais laiks.