Pilsētā remontē avārijas bedrītes

08.01.2020.
Uzlabojot satiksmes drošību pilsētas ielās, kur mainīgajos laikapstākļos pastiprināti veidojas bedres, vairākās vietās Jelgavā šonedēļ ar auksto asfaltbetonu tiek aizpildītas avārijas bedres, informē Jelgavas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība».

«Laikapstākļi pēdējās nedēļās ir ļoti mainīgi, līdz ar to bedres veidojas pastiprināti, jo īpaši vietās, kur ceļa segums jau ir bojāts. Bīstama bedre var izveidoties pat diennakts laikā,» skaidro «Pilsētsaimniecības» Apsaimniekošanas nodaļas ielu ekspluatācijas inženieris Edgars Rubenis, norādot, ka šonedēļ bedrītes tiek labotas galvenokārt tranzīta ielās – Miera, Aizsargu, Satiksmes un Platones ielā –, kas ir prioritārās, ņemot vērā satiksmes intensitāti un brauktuves noslogojumu, kā arī nedēļas sākumā ir aizpildītas bīstamākās bedres Prohorova ielā. «Par satiksmei bīstamām tiek uzskatītas tās bedres, kas lielākas par 0,1 kvadrātmetru un dziļākas par pieciem centimetriem,» piebilst E.Rubenis.

Lai novērstu avārijas situācijas un gādātu par drošu satiksmi, kamēr gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, bedrīšu remontam tiek izmantota aukstā asfalta tehnoloģija – no bedres tiek izslaucīts ūdens, tad tā apstrādāta ar gāzes degli, ielikts asfalts un noblietēts.  E.Rubenis uzsver, ka situācijai pilsētas ielās tiek sekots līdzi nepārtraukti un nepieciešamības gadījumā bīstamās bedres tiek remontētas arī citās ielās. Bedrīšu remontu veic SIA «Kulk».

Par problēmām pilsētas ielu segumā iespējams ziņot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Ziņu sagatavoja:

Ritma Gaidamoviča