13.8 °C, 6.1 m/s, 79.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaAtbalsts ģimenēm – galvenais mērķis ir atjaunot ģimenes funkcionēšanu
Atbalsts ģimenēm – galvenais mērķis ir atjaunot ģimenes funkcionēšanu
01/07/2023

Bērna ienākšana ģimenē ir liels un atbildīgs notikums, taču ir ģimenes, kuras sper šo soli, bet īsti nespēj vai neprot nodrošināt pilnvērtīgus dzīves apstākļus savam bērnam. Šajā gadījumā palīdzību sniedz sociālais dienests. Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) nodrošina kopumā sešus sociālos pakalpojumus ģimenēm un bērniem.

“Informāciju mēs saņemam no pašiem vecākiem vai no bāriņtiesas, policijas, slimnīcas, ģimenes ārstu praksēm, ja ir konstatēta nepieciešamība pēc palīdzības. Sociālais darbinieks sadarbībā ar ģimeni iepazīst situāciju, izvērtē, kādi atbalsta pakalpojumi ir nepieciešami. Es to saucu par ģimenes “remontēšanu”. Galvenais mērķis ir atjaunot bioloģiskās ģimenes funkcionēšanu,” uzsver JSLP Ģimenes atbalsta nodaļas vadītāja Guna Ziemele. JSLP ģimenēm un bērniem sniedz šādus pakalpojumus:

– ģimenes asistents;

– sociālā darba pakalpojums;

– psihologa pakalpojums;

– sociālā rehabilitācija dzīvesvietā bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām;

– sociālā rehabilitācija vardarbībā cietušai pilngadīgai personai;

– sociālā rehabilitācija vardarbību veikušai pilngadīgai personai.

G.Ziemele stāsta: “Sākotnēji, kad ģimene izvēlas, kurš pakalpojums būtu noderīgs, ģimene pati veic pašnovērtējumu, atzīst tās lietas, kuras būtu uzlabojamas. Galvenais fokuss ir savstarpējās attiecības un attieksme pret bērniem, viņu aprūpi, pamatvajadzību respektēšanu. Viens no vērtīgākajiem pakalpojumiem ir ģimenes asistenta pakalpojums. Tas ir ļoti veiksmīgs instruments sociālajam darbiniekam. Šādi ir iespējams būt fiziskā kontaktā ar ģimeni, redzēt ģimenes ikdienu.” Ja konstatēts, ka pastāv draudi zaudēt bērna aizgādību vecāku prasmju trūkuma dēļ, tad, sniedzot nepieciešamo atbalstu, ir iespējams palīdzēt. Dažkārt ģimenes asistents savlaicīgi pamana riskus, kurus ģimene iepriekš pati nebija pamanījusi, vērš uzmanību uz tiem, un kopā izdodas rast risinājumu.

Beidzamajā laikā sabiedrība vairāk sāk iesaistīties un ziņo par redzēto, dzirdēto, un šādu zvanu mērķis ir palīdzēt un vērst uzmanību.

Vairāk par atbalstu ģimenēm un bērniem var uzzināt mājaslapā www.jelgava.lv, sadaļā “Jelgavas sociālo lietu pārvalde”, “Pašvaldības sniegtie sociālie pakalpojumi”, “Ģimenēm un bērniem”, vai pa tālruni 63048914, 63007224.