25.2 °C, 2.6 m/s, 76 %

Kultūra

Sākumlapa Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvsKultūraKultūras namā – divu jaunu filmu seansi
Kultūras namā – divu jaunu filmu seansi
21/10/2023

Lai jelgavniekiem sniegtu iespēju skatīties jaunākās latviešu spēlfilmas uz lielā ekrāna, Jelgavas kultūras namā oktobrī un novembrī notiks divu 2023. gada izlaiduma filmu seansi. 24. oktobrī seansā pulksten 12 un 17 skatītāji aicināti uz Ilmāra Rāga ģimenes filmu «Ēriks Akmenssirds». Savukārt 10. un 18. novembrī svētku noskaņu papildinās Ilzes Kungas-Melgailes spēlfilma «Mana brīvība», informē pašvaldības iestādē «Kultūra».

Ģimenes filma «Ēriks Akmenssirds» ir par vientuļnieku Ēriku, kurš ir pārliecināts: viņa sirds ir veidota no akmens. 11 gadus vecais zēns neiebilst, ka vecāki allaž ir pārņemti ar visu ko citu, viņu atstājot vienu pašu. Ģimenei pārvācoties uz mantoto tantes Brunhildes īpašumu, Ēriks neparko nevēlas tur palikt. Atklājot, ka namā mitinās cita ģimene, kuru vecāki vēlas patriekt, Ēriks iepazīst Mariju. Viņai ir ideja, kā viņas ģimene varētu palikt, – abiem jāatrod Marijas mamma, tad Ērikam ar vecākiem šeit nevajadzēs dzīvot. Izklausās pēc izcila plāna, tomēr neviens neko neminēja par sastapšanos ar pirātiem un brīnumiem, abu ceļam vedot uz Starppasauli.

Jāpiebilst, ka filmu kopproducējušas vairāku valstu studijas, tostarp arī Latvija. Turklāt tās autoru lokā ir arī latviešu mūziķis Renārs Kaupers, kurš ir gan filmas tituldziesmas – grupas «Prāta vētra» skaņdarba «Alive Again» – līdzautors, gan arī blondā pirāta Versačes lomas atveidotājs. Būtiski uzsvērt, ka pirmizrādi Latvijā filma piedzīvos 19. oktobrī un jau 24. oktobrī seansā pulksten 12 vai 17 tā būs skatāma arī jelgavniekiem. Filmas garums ir viena stunda un 45 minūtes. Biļešu cena – 4 eiro.

Savukārt 10. novembrī ar seansiem pulksten 12 un 18, kā arī 18. novembrī ar seansiem pulksten 13 un 16 kino uz lielā kultūras nama ekrāna turpināsies ar filmu «Mana brīvība». Filma vēsta par pārmaiņu laiku Latvijā, kad brīvdomīgā un harismātiskā Alīcija aktīvi iesaistās Tautas frontē un kļūst par atmodas laika zvaigzni. Tomēr sasniegumi nes līdzi arī sarežģījumus un skarbas izvēles privātajā dzīvē.

Filmas režisore – Ilze Kunga-Melgaile. Lomās: Ērika Eglija-Grāvele, Darjus Meškausks, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Egons Dombrovskis un citi. Filmas garums ir viena stunda un 38 minūtes. Biļešu cena uz 10. novembra seansiem ir 4 eiro, bet uz 18. novembra seansiem – 2 eiro.

Biļetes uz filmām pieejamas visās «Biļešu paradīzes» kasēs, kā arī tiešsaistē www.bilesuparadize.lv.