20.1 °C, 3 m/s, 69.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsDace Šteinerte izcīna 12. Latvijas čempiones titulu
Dace Šteinerte izcīna 12. Latvijas čempiones titulu
01/08/2023

Valmierā aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem. Par čempioni diska mešanā kļuva Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāve Dace Šteinerte, kurai šis ir jau 12. valsts čempiones tituls.

Diska mešanas disciplīnā sacentās četras sportistes. Dace uzvarēja ar 48,19 metrus tālu metienu. Vēlāk savos sociālajos tīklos sportiste norādīja, ka šis viņai ir divpadsmitais Latvijas čempiones tituls diska mešanā, viens esot arī lodes grūšanā. “Vai man ir svarīgi skaitīt šos titulus? Jā un nē. Nav varbūt būtiski, kurš šis tituls ir pēc skaita, bet ir būtiski, kurā gadā un kādos apstākļos tas iegūts. Piemēram, abos gados, kad pasaulē nāca mani bērni, man neizdevās izcīnīt titulu, un tobrīd tā arī nebija prioritāte. Bet šogad man personīgi šis tituls bija svarīgs. Kāpēc? Ziemā sagatavošanās process man galīgi neizdevās – guvu traumu, tad saslimu, tad slimoja bērni. Uz strīpas tiku uz jūnija sākumā, un tad mans uzdevums bija sagatavoties Latvijas čempionātam un Prezidenta balvas izcīņai, kas notiks jau šajā nedēļas nogalē. Šis tituls man bija būtisks gan sevis, gan treneres Maijas Ukstiņas dēļ,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta D.Šteinerte.

Sportiste neslēpj, ka čempiones tituls ir būtisks arī no finansiālā aspekta. “Man šobrīd ir 36 gadi, darbs un divi mazi bērni. Ar sportu es nodarbojos sava prieka pēc un tas lielākoties balstās uz mana entuziasma. Bet čempiones tituls ļauj pretendēt uz finansiālu atbalstu no pašvaldības, piemēram, lai nosegtu ceļa izdevumus, dodoties uz sacensībām, vai medicīnas izdevumus – arī tas ir būtiski,” norāda sportiste. Viņa šogad vēl plāno piedalīties veterānu sacensībās, jo šis ir pirmais gads, kad viņa kvalificējas šiem mačiem, kā arī nākamgad atkal cer mest disku Latvijas čempionātā. “Protams, daudz kas ir atkarīgs arī no jaunajām meitenēm – viņas ir un ir perspektīvas, es jau kādu laiku gaidu, ka nu jau, nu jau viņas metīs tālāk par mani, bet pagaidām īsti viņām vēl īsti nesanāk. Un līdz ar to es joprojām esmu apritē, kas patiesībā ir patīkami. Jo to visu man vajag sev,” atzīst Dace.

Pārējās trīs Latvijas čempiona dalībnieces ir vecumā no 20 līdz 23 gadiem, un tuvākā Daces sekotāja Vineta Krūmiņa no viņas atpalika gandrīz par četriem metriem.

Sudraba medaļu Latvijas čempionātā izcīnīja Jelgavas Vieglatlētikas kluba šķēpmetējs Gatis Čakšs. Viņš savā tālākajā mēģinājumā aizmeta šķēpu 79,22 metrus, kas viņam deva 2. vietu deviņu dalībnieku konkurencē. Uzvarēja Rolands Štrobinders ar 81,14 metrus tālu metienu. Jāpiebilst, ka Gata uzrādītais rezultāts atzīts par čempionāta 9. augstvērtīgāko rezultātu ar 1090 “World athletics” ranga punktiem.

Abi Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāvji jau šajā nedēļas nogalē startēs Valsts Prezidenta balvas izcīņas sacensībās, kas vienlaikus būs arī Baltijas valstu komandu čempionāts. Sacensībās ierasti startē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportisti, katrā disciplīnā sacenšoties pa diviem sportistiem no katras valsts. “Mans mērķis Prezidenta balvas izcīņā ir pārsniegt 50 metrus un līdzvērtīgi pacīnīties ar lietuvietēm un igaunietēm, atņemot viņām vismaz kādu punktu,” kareivīgi noskaņota ir D.Šteinerte.