13.1 °C, 2.1 m/s, 80.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLai atjaunotu kartogrāfisko informāciju, apsekos pilsētas teritoriju
Lai atjaunotu kartogrāfisko informāciju, apsekos pilsētas teritoriju
12/04/2024

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki no aprīļa līdz septembrim Jelgavas teritorijai sagatavos topogrāfiskās kartes mērogā 1:10000, tas nozīmē – dabā apsekos pilsētas teritoriju. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka saskaņā ar likumu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs nedrīkst ierobežot ģeodēziskos un kartogrāfiskos darbus savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013. gada 9. jūlija noteikumos Nr.384 „Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums” noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tajā skaitā ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000–1:2 000 ietvaros.

No aprīļa līdz septembrim, teritoriju apsekojot dabā, aģentūras darbinieki sagatavos topogrāfiskās kartes mērogā 1:10000 Jelgavas pilsētas teritorijai.

Aģentūra uzsver: saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9. panta pirmo daļu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, un nepieciešamības gadījumā tās varēs uzrādīt.

Kartogrāfiskās informācijas atjaunināšanas gaitā lauka apsekošanu veic kartogrāfu grupa divu darbinieku sastāvā, kuri izpilda šādus uzdevumus:

  • pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši karšu sagatavošanas noteikumiem un situācijai apvidū;
  • iegūst objektu raksturlielumus, kas nav skaidri saredzami ortofotokartē vai parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas, tos vizuāli apskatot vai uzmērot. Objektu un to raksturlielumu mērīšana var tikt veikta ar mērlenti, tālmēru vai citiem ģeodēziskiem instrumentiem;
  • precizē situāciju apvidū par neskaidrajām vietām un objektiem;
  • nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu (var tikt izmantots bezpilota gaisa kuģis (drons)).

Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu Jelgavas teritorijā. Informācija par Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūru atrodama vietnē www.lgia.gov.lv.