19 °C, 3.5 m/s, 72.6 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimene“Jundā” un “Lediņos” vasaras brīvlaiku pavada radoši
“Jundā” un “Lediņos” vasaras brīvlaiku pavada radoši
13/06/2024

Šonedēļ sākušās Jaunrades nama “Junda” un struktūrvienības “Lediņi” organizētās vasaras dienas nometnes “Iekāp vasarā!” 7 līdz 11 gadus veciem bērniem.

Kopumā nometnes notiks 10 nedēļas no 10. jūnija līdz 23. augustam no pulksten 8 līdz 17, izņemot Līgosvētku nedēļu. Ik nedēļu nometnē uzņem 80 dalībniekus pēc iepriekšējas reģistrācijas.

Nometnes tiek īstenotas daudzpusīgi ar aktīvām un radošām nodarbībām. Rīta cēlienā norisinās trīs nodarbības, bet pēcpusdienā sportiskās aktivitātes. Nometnes dalībnieki ne tikai pavada lietderīgi brīvo laiku, bet arī attīsta komunikācijas spējas un spēju sadarboties vienam ar otru. Jelgavas 4. vidusskolas skolniece Beāte “Lediņu” nometnēs jau ir piedalījusies: “Šī nav mana pirmā reize nometnē. Nometnē man patīk viss – veidot radošos darbus, bet visvairāk man patīk sportiskās aktivitātes, jo sevišķi tautas bumba. Šeit esmu ieguvusi arī draudzeni”. Savukārt, Jelgavas 5. vidusskolas skolniece Vladislava nometnē piedalās pirmo reizi un visvairāk viņai patīk nodarbības baseinā.

Dalības maksa nometnē Jelgavā deklarētiem bērniem ir 16,80 eiro dienā, bet citā pašvaldībā deklarētajiem – 33,60 eiro dienā.

Paralēli nometnēm “Lediņos” arī jaunrades namā “Junda” šonedēļ tiek īstenotās divas dienas nometnes. Mākslas jomas nometnes “Dabas pieskāriens” dalībnieki iepazīst un apgūst dažādas vizuāli plastiskās mākslas tehnikas, praktizē tās, pašiem radot mākslas darbus, kā arī caur uzdevumiem attīsta radošumu un estētisko uztveri. Savukārt, STEM jomas tehniskās jaunrades nometnē “Lidot” bērni iepazīst un apgūst dažādas tehniskās jaunrades jomas tehnikas, veidojot savu lidmašīnu no koka, aprīkojot to ar gaismas diodēm, konstruē lidostas fragmentus dažādās tehnikās. Katru dienu nometnes dalībnieki “Jundas” pedagogu pavadībā piedalās trīs tematiskās nodarbībās.