24.6 °C, 1.5 m/s, 66.4 %

Olimpiskās spēles 2024

Olimpiskās spēles 2024

Jelgavas olimpiešus un paraolimpieti pavadīs ceļā uz Parīzi

17.07.2024.

23. jūlijā pulksten 14:00 ikviens interesents aicināts uz Zemgales Olimpisko centru, lai uz Parīzes spēlēm pavadītu Jelgavas olimpiešus un paraolimpieti.

Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm tiks pavadīts Jelgavas vieglatlētikas kluba šķēpmetējs Gatis Čakšs un 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš. Olimpiskajās spēlēs  arī kluba “Mītavas kumeļi” BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers, bet viņš noslogotā gatavošanās grafika dēļ uz simbolisko pasākumu Jelgavā neieradīsies. Olimpiskās spēles notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Savukārt uz Parīzes paraolimpiskajām spēlēm tiks pavadīts Jelgavas Vieglatlētikas kluba lodes grūdējs Edgars Bergs. Paraolimpiskās spēles notiks no 28. augusta līdz 8. septembrim.

Sportistiem tiks pasniegtas simboliskas dāvanas, vēlot veiksmi un panākumus Parīzē.

Foto: publicitātes

 

Olimpiskajā komandā iekļauti trīs Jelgavas sportisti

08.07.2024.

Šodien, 8. jūlijā, Latvijas Olimpiskā komiteja apstiprināja Latvijas delegācijas sastāvu XXXIII vasaras olimpiskajām spēlēm, kas no 26. jūlija līdz 11. augustam norisināsies Parīzē, Francijā. Latvijas komandas sastāvā iekļauti arī trīs Jelgavas sportisti.

Latvijas komandas sastāvā apstiprināti 29 sportisti 14 sporta disciplīnās – 3×3 basketbolā, BMX riteņbraukšanā, BMX frīstailā, daiļlēkšanā, jātnieku sportā, kalnu riteņbraukšanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, šaušanā, šosejas riteņbraukšanā, tenisā un vieglatlētikā.

Uz olimpiskajām spēlēm dosies arī  trīs Jelgavas atlēti – BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers, kuram šī būs debija olimpiskajās spēlēs, šķēpmetējs Gatis Čakšs, kuram šīs būs otrās spēles, un olimpiskais čempions Edgars Krūmiņš kā viens no sešiem 3×3 basketbola komandas dalībniekiem. “Gatavojoties Parīzei, akcents tika likts uz to, lai sagatavotu divus jauniešus, kuri spēlēs kopā ar Kārli Paulu Lasmani un Nauri Miezi. Bet mēs abi ar Agni Čavaru esam iekļauti komandā kā sparinga partneri,” norāda E.Krūmiņš.

Foto: Toms Norde