2018. gads

2018. gadā par sasniegumiem sportā apbalvoti 23 sportisti, 12 treneri un divas sporta komandas, kā arī apbalvots gada labākais sporta skolotājs un piešķirta balva par ieguldījumu sportā.

sporta laureata medalas .JPG

GADA SPORTISTE OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Diāna Ņikitina – Jelgavas Ledus sporta skolas un sporta kluba “ANDN” daiļslidotāja piedalījās XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.

GADA SPORTISTS OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Kalvis Kalniņš – karatists izcīnīja 5. vietu pasaules čempionātā kumitē disciplīnā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, 3. vietu Eiropas čempionātā kumitē disciplīnā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, 3. vietu Premjerlīgas 2. posmā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem.

GADA TRENERIS OLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Astra Ozoliņa – Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldēšanas trenere. Viņas audzēknis Didzis Rudavs izcīnīja 2. vietu Eiropas junioru čempionātā peldēšanā 50 metros brasā un 11. vietu III Jaunatnes olimpiskajās spēlēs 50 metros brasā.

GADA SPORTISTS NEOLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Ivo Šteinbergs – kluba “Cec I.S. Racing” motosportists izcīnīja 3. vietu starptautiskās sešdienu sacensībās “FIM International Six Days of Enduro” C2 klasē.

GADA TRENERIS NEOLIMPISKAJOS SPORTA VEIDOS

Baiba Lulle – Jelgavas Skvoša kluba trenere. Viņas audzēkņi 2018. gada sezonā pārliecinoši startējuši un izcīnījuši godalgas Latvijas čempionātā un starptautiskās sacensībās skvošā. Mērķtiecīgā un enerģiskā B.Lulles darbība veicina skvoša sporta veida attīstību Jelgavā.

PAR IEGULDĪJUMU SPORTĀ

Zilvija Poča – aktīva veterānu sporta dalībniece un organizatore. Pateicoties viņas entuziasmam un  nesavtīgajam darbam, veterānu sporta kustība Jelgavā nemitīgi pilnveidojas. Z.Poča ir ieguldījusi milzīgu darbu, lai saglabātu un popularizētu veterānu sporta tradīcijas pilsētā un Latvijā.

GADA SPORTA SPĒĻU KOMANDA

Hokeja komanda “Zemgale/LLU” – komanda izcīnīja 2. vietu 2017./2018. gada sezonas “Optibet” hokeja līgas čempionātā. Komanda pārstāv hokeja klubu “Zemgale/LLU”.

GADA SPORTA SKOLOTĀJS

Ingrīda Anzenava – Jelgavas 4. sākumskolas skolotāja aktīvi iesaistījās jaunā izglītības satura izstrādē. Skolas komandas regulāri startē Latvijas skolēnu spartakiādē krosā. Vairākus gadus skolotāja ar jaunajiem basketbolistiem piedalās NBA Junioru līgā. Par tradīciju ir kļuvuši skolotājas organizētie sporta pasākumi bērniem un vecākiem.

GADA PERSPEKTĪVĀKAIS SPORTISTS

Didzis Rudavs – Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētājs izcīnīja 11. vietu III Jaunatnes olimpiskajās spēlēs 50 metros brasā un 2. vietu Eiropas junioru čempionātā peldēšanā 50 metros brasā.

JELGAVAS SPORTA SERVISA CENTRA SPECIĀLBALVA

Edgars Bergs – invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba “Cerība” sportists izcīnīja 1. vietu Eiropas čempionātā vieglatlētikā pielāgotajā sportā lodes grūšanā un 1. vietu pasaules “Grand Prix” posmā vieglatlētikā pielāgotajā sportā lodes grūšanā.

Edgars Krūmiņš – basketbolists izcīnīja 2. vietu Eiropas kausa izcīņā 3×3 basketbolā un 2. vietu Pasaules tūres finālā 3×3 basketbolā.

LATVIJAS OLIMPISKĀS KOMITEJAS SPECIĀLBALVA

Komanda “Jelgavas kērlinga klubs”/Staša-Šaršūne – Iveta Staša-Šarsūne, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Santa Blumberga un Tīna Siliņa izcīnīja 5. vietu Eiropas čempionātā kērlingā A divīzijā.

PAR AUGSTIEM SASNIEGUMIEM SPORTĀ

Sportisti

Ingrīda Priede – invalīdu sporta un rehabilitācijas klubsa “Cerība” sportiste izcīnīja 2. vietu pasaules “Grand Prix” posmā vieglatlētikā pielāgotajā sportā diska mešanā un 3. vietu Eiropas čempionātā vieglatlētikā pielāgotajā sportā diska mešanā.

Andris Grīnfelds – Agarska Triāla klubs motosportists izcīnīja 2. vietu Eiropas kausa kopvērtējumā superenduro.

Alberts Jurčenko – cīņu kluba “Milons” cīkstonis izcīnīja 3. vietu Eiropas U-23 čempionātā brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem un 1. vietu  Ziemeļvalstu čempionātā brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem.

Milēna Rinkeviča – Jelgavas  Bērnu un jaunatnes sporta skolas un

džudo kluba “Mītava” sportiste izcīnīja 3. vietu Eiropas čempionātā sambo jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem svara kategorijā līdz 65 kilogramiem.

Kristens Krīgers – sporta kluba “Mītavas kumeļi” BMX riteņbraucējs izcīnīja 5. vietu UEC Eiropas kausa posmā BMX.

Matīss Ozols – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētājs izcīnīja 5. vietu pasaules junioru čempionātā un 6. vietu Eiropas junioru čempionātā kanoe airēšanā 1000 metru distancē divniekos.

Aleksejs Ševcovs – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētājs izcīnīja 6. vietu Eiropas junioru čempionātā kanoe airēšanā 1000 metru distancē divniekos.

Roberts Lagzdiņš – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētājs izcīnīja 6. vietu Eiropas U-23 čempionātā, 14. vietu Eiropas un pasaules čempionātā, 10. vietu pasaules U-23 čempionātā kanoe airēšanā 1000 metru distancē vieniniekā.

Jānis Timbors – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airētājs izcīnīja 7. vietu Eiropas U-23 čempionātā airēšanā 2000 metru distancē vieniniekā un 12. vietu pasaules U-23 čempionātā airēšanā 2000 metru distancē vieniniekā.

Jūlija Gutova – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētāja izcīnīja 10. vietu Eiropas čempionātā kanoe airēšanā 500 metru distancē vieniniekā un  10. vietu Eiropas U-23 čempionātā kanoe airēšanā 500 un 200 metru distancē vieniniekā.

Edgars Simanovičs – Jelgavas Vieglatlētikas kluba skrējējs izcīnīja 8. vietu Spartatlonā – 246 kilometrus garā ultramaratonā no Atēnām līdz Spartai ar rezultātu 25 stundas 37 minūtes 45 sekundes.

Vanesa Buldinska – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un kluba “Mītavas kumeļi” BMX riteņbraucēja izcīnīja 12. vietu Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā.

Anna Ševčenko – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēte uzstādīja Latvijas rekordu U-20 vecuma grupā 4×400 metru stafetes skrējienā, kas tika labots pēc 41 gada.

Aivis Āboliņš – vērtīgākais volejbola komandas “Biolars/Jelgava” 2017./2018. gada sezonas spēlētājs.

Krišs Grundmanis – vērtīgākais hokeja komandas “Zemgale/LLU” 2017./2018. gada sezonas spēlētājs.

Ivo Minkevičs – 2018. gada sezonas perspektīvākais futbola komandu “Jelgava” un “Jelgava-2” spēlētājs.

Linda Liniņa – vērtīgākā volejbola komandas “Jelgava” 2017./2018. gada sezonas spēlētāja.

Treneri

Maija Ukstiņa – invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba “Cerība” treneres audzēkņi Edgars Bergs un Ingrīda Priede, startējot Eiropas čempionātā un  pasaules “Grand Prix” posmā vieglatlētikā pielāgotajā sportā, uzrādīja augstvērtīgus rezultātus un izcīnīja godalgas.

Sergejs Bobkovs – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airēšanas treneris veiksmīgi  sagatavojis starptautiski konkurētspējīgus augstas klases sportistus kanoe airēšanā: Matīsu Ozolu, Alekseju Ševcovu, Robertu Lagzdiņu un  Jūliju Gutovu.

Evita Krievāne-Moiseičenko – Jelgavas Ledus sporta skolas un šorttreka kluba “Zemgale” treneres audzēknis Roberts Zvejnieks izcīnīja 10. vietu  XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā šorttrekā 500 metru distancē un 15. vietu 1000 metru distancē. Treneres vadībā Latvijas  šorttreka izlases komanda izcīnīja 7. vietu Eiropas čempionātā stafetē.

Agita Puriņa – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airēšanas treneres audzēknis Jānis Timbors atzīts par labāko 2018. gada Latvijas airētāju.

Valērijs Kuļibaba – treneris hokeja komandu HK “Zemgale/LLU” 2017./2018. gada sezonā “Optibet” hokeja līgas čempionātā aizveda līdz 2. vietai, kas ir kluba vēsturē augstākais sasniegums. Trenera vadībā  Latvijas klubu izlase triumfēja hokeja turnīrā “Turkish Airlines Baltic Challenge Cup”.

Jānis Leitis – treneris kopā ar sieviešu volejbola komandu “Jelgava” izcīnīja Latvijas čempionāta sudraba godalgas.

Jurijs Deveikuss – vīriešu volejbola komanda “Biolars/Jelgava”  trenera vadībā izcīnīja Latvijas čempionāta bronzas godalgas.

Sergejs Diguļovs – futbola kluba “Jelgava” un  Jaunatnes futbola akadēmijas vārtsargu treneris, kurš ar savu profesionalitāti un meistarību palīdzēja sagatavot kluba komandas dalībai Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās.

Aļona Fomenko – Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneres audzēkne Anna Ševčenko Latvijas komandas sastāvā U-20 vecuma grupā 4×400 metru stafetes skrējienā laboja Latvijas rekordu.

Kims Usačevs – Jelgavas  Bērnu un jaunatnes sporta skolas un džudo kluba “Mītava” treneris. Jau vairāku gadu garumā trenera audzēkne Milēna Rinkeviča izcīna godalgas Eiropas čempionātā, arī šis gads nebija izņēmums – Milēnai jauniešu konkurencē bronzas medaļa.