4.1 °C, 2.9 m/s, 80.9 %

Aktuālā informācija

Aktuālā informācija
  • 4. un 5. klašu atklātā olimpiāde “Uzdrīksties! Domā! Radi!”!

Jau sesto gadu pēc kārtas aicinām pieteikt 4. un 5. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas skolām vai interešu izglītības iestādēm! Komandu veido četri skolēni, kuri gatavi izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē.

Tā ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.

Olimpiāde sastāv no 2 kārtām:

► Pirmās kārtas (līdz 5. aprīlim) ietvaros komandas sagatavo un iesniedz 2-3 minūšu garu video. Video tēma un ieteicamais sagatavošanas veids tiks paziņoti komandām. Pēc otrās kārtas 25 komandas tiek izvirzītas dalībai finālā.

► Fināla kārta (10. maijā) tiek organizēta 2 daļās. Kārtas norise – klātienē Latvijas Universitātes telpās vai attālināti katrai komandai savā skolā.

Fināla I daļa:

Uzdevumu izpilde stacijās šādās jomās: matemātika, dabaszinības. Katra komanda dalās divos pāros. Katrs pāris pārstāv savu komandu citā stacijā. Skolēni kopā ar skolotāju iepriekš par to ir vienojušies.

Fināla  II daļa:

Inženiertehniska objekta (piemēram, auto modeļa, tilta vai kādā cita modeļa) veidošana kopā visai komandai. Par konkrētā objekta izveidi uzzinās pirms uzdevuma.

Konkursa nolikums. 

Pieteikt komandu var līdz 2024. gada 12. martam, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/pratnieku-olimpiade_2024.

Ar iepriekšējā gada uzdevumiem var iepazīties šeit.

Papildu informācijai:

Sandra Krūmiņa,
tel. +371 29222397
e-pasts: sandra.krumina@lu.lv

Konkursa norisei var sekot līdzi arī:
www.facebook.com/pratnieku.laboratorija

 

  • Zemgales plānošanas reģions projekta ietvaros ir radījis metodiku uzņēmējdarbības mācīšanai bērniem un jauniešiem.

Metodikā tiek piedāvāti dažādi uzdevumi, ar kuru izpildi iespējams iepazīt dažādās uzņēmējdarbības nianses, turklāt uzdevumi pielāgoti dažādām vecuma grupām.

Metodikā “Norvēģijas uzņēmējdarbības mācīšanas metodes pielāgošana bērniem un pilotēšana Zemgalē” iespējams iepazīties ar Norvēģijas mācību modeli, ilgtspējīgas uzņēmējdarbības principiem, jaunās uzņēmējdarbības apgūšanas iespējām dažādās vecuma grupās, uzzināt par skolotāja lomu un biznesa plānu, kā arī gūt idejas un resursus tālākām izglītošanās iespējām. Būtiska metodikas pievienotā vērtība ir desmit uzdevumi ar detalizēti aprakstītiem soļiem un darbībām uzdevuma veikšanai, kas audzēkņiem palīdzēs iziet cauri tādiem uzņēmējdarbības soļiem kā ideju ģenerēšana, plānošana, pētīšana, mārketings, biznesa plāna izstrāde, prezentācija, konkurentu analīze, produkta izstrāde un, visbeidzot, arī objektīvs pašnovērtējums.

Zemgales plānošanas reģiona un Zemgales Uzņēmējdarbības centra mājaslapās minētā metodika ir brīvi pieejama ikvienam interesentam: