25.6 °C, 3 m/s, 38.1 %

PAR VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDI

PAR VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDI

bilde_nr1.jpg

JAUNATNES OLIMPIĀDĒ PLĀNO UZŅEMT AP 2000 DALĪBNIEKUS

kaminskis-juris.jpg

Jelgavas izstrādātā koncepcija paredz, ka sacensības tiks organizētas desmit vietās. Jelgavā notiks 21 disciplīna, bet atsevišķas disciplīnas tiks organizētas Ozolnieku novadā (triatlons un jāšanas sports), Dobelē (MTB un šosejas riteņbraukšana, svarcelšana), Bauskā  (šaušana), Brocēnos (smaiļošana un kanoe airēšana), Rīgā (sporta vingrošana un paukošana), Salaspilī (vieglatlētika), Engurē (burāšana), Tukumā (golfs) un Valmierā (airēšanas slaloms).

olimpiade_tab.jpg

 

Jānodrošina sporta bāzes un inventārs

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde notiks no 5. līdz 7. jūlijam. Kopumā olimpiādē piedalīsies ap 3000 sportistu vecumā no 14 līdz 18 gadiem. “Tā kā disciplīnas visos sporta veidos netiks organizētas vienā vietā, plānojam, ka uz olimpiādes atklāšanu Jelgavā varētu ierasties ap 2000 dalībnieku. Tikpat liels varētu būt sportistu skaits, kuri dažādās disciplīnās startēs mūsu pilsētā,” norāda Jelgavas pilsētas pašvaldības iestades “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis.

Jelgavai kā organizatorei ir jānodrošina sporta bāzes, nepieciešamais inventārs un tiesnešu korpuss. Sporta servisa centra vadītājs skaidro, ka drīzumā tiks apskatītas plānotās sacensību norises vietas pilsētā, lai nepieciešamības gadījumā nākamā gada pašvaldības budžetā varētu paredzēt līdzekļus steidzamu darbu veikšanai. “Trūkstošo inventāru gan neplānojam iegādāties, jo tas nebūtu racionāli – ar katra sporta veida federāciju vienosimies par viņu rīcībā esošā inventāra izmantošanu,” stāsta J.Kaminskis. Tāpat Jelgava būs atbildīga par olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijas organizēšanu, kopā ar LOK izstrādājot arī olimpiādes simboliku, medaļu dizainu un olimpiādes mārketinga stratēģiju.

Par olimpiādes dalībnieku izmitināšanu gan atbildīga ir katra delegācija pati. Jelgava tikai nodrošinās naktsmītnes tiesnešiem. “Ņemot vērā mūsu atrašanās vietu, pieļauju, ka daudzu pašvaldību sportisti Jelgavā nenakšņos, bet braukās,” spriež Sporta servisa centra direktors.

 

Iekļauj skvošu un orientēšanos

Jelgava kā olimpiādes organizatore varēja iekļaut programmā divus sporta veidus. “Izvēlējāmies skvošu, kas Jelgavā pēdējos gados arvien vairāk attīstās, un orientēšanās sportu, kas ir diezgan masveidīgs sporta veids. Turklāt plānojam, ka orientēšanās nenotiks mežā, kā varbūt ierasts, bet pilsētas centrā – Pasta salā,” stāsta J.Kaminskis.

Šobrīd vēl nav iespējams precīzi pateikt, cik liela delegācija pārstāvēs Jelgavu olimpiādē, tomēr Sporta servisa centra vadītājs lēš, ka jelgavnieki startēs 17–22 disciplīnās. “Tā kā esam pasākuma organizatori, Jelgavas komandas automātiski tiks iekļautas sporta spēļu finālā. Tas nozīmē, ka olimpiādē piedalīsies arī mūsu futbola, 3×3 basketbola un regbija komanda,” norāda J.Kaminskis.

Vairākos sporta veidos šī olimpiāde būs atlase par tiesībām pārstāvēt valsti Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas nākamvasar norisināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Informācija un foto: Jelgavas Vēstnesis/Ivars Veiliņš

 

———————————————————————————-

PAR VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDES 2019 DELEGĀCIJAS VADĪTĀJU SANĀKSMI

Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Jelgavas pilsētas Domi rīko Latvijas Jaunatnes Olimpiādi, kas notiks no 2019.gada 5. līdz 7.jūlijam.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts nozīmes uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas sporta sacensības, kas organizētas ar mērķi noskaidrot Latvijas labākos jaunatnes sportistus dažādos vasaras olimpiskajos sporta veidos, sekmēt sporta attīstību Latvijā, veicināt valsts, pašvaldību un sabiedrisko organizāciju iesaistīšanos sporta aktivitātēs.

 

Lai nodrošinātu koordinētu sadarbību un informācijas apmaiņu starp Olimpiādes organizatoriem un pašvaldībām, tiek rīkota delegāciju vadītāju sanāksme, kas notiks 2019. gada 11. aprīlī, Jelgavas 4.vidusskolas koncertzālē, Akmeņu ielā 1, Jelgavā.

Darba kārtība:

10:30 – 11:00 reģistrācija

11:00 – 11:15 semināra atklāšana

11:15 – 13:15 – vispārēja informācija par LJO 2019 – sacensību programmu, dalībnieki – akreditācija, sacensību norises vietas (sporta bāzes), informācija par dalībnieku dzīvošanas un ēdināšanas iespējām, transports, Olimpiādes kultūras programma (detalizēta programma – pielikumā).

14:00 – iespēja iepazīties ar sporta bāzēm klātienē (patstāvīgi).

 

Pielikumā delegāciju vadītāju pieteikuma veidlapa, kurā jānorāda kontaktpersonas vārds/uzvārds, e-pasts un mob.tālruņa numurs, ka arī iespēja uzdot interesējošos jautājumus par LJO 2019 norisi.

Lūdzam atbildes sūtīt LJO 2019 sekretariātam līdz 2019. gada 5. aprīlim uz e-pastu olimpiade@olimpiade.lv.

 

VEIDLAPA

DELEGĀCIJAS VADĪTĀJU SANĀKSMES DARBA KĀRTĪBA

 

————————————————————————————-

 

JELGAVĀ RĪKOS VIII LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDI

 

blog_b_453138.jpg

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika izskatītas divu pilsētu kandidatūras, kuras 2019.gadā vēlas organizēt VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādi. Pieteikumus par vēlmi organizēt Olimpiādi iesūtīja divas Latvijas pilsētas – Daugavpils un Jelgava.

Abu pilsētu pārstāvji LOK Izpildkomitejas sēdē prezentēja savus pieteikumus, pēc kā LOK Izpildkomitejas locekļi lēma par tiesībām, kurai no pilsētām piešķirt VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes rīkošanu. Par uzvarētāju LOK izsludinātajā konkursā “Par tiesībām rīkot Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādi 2019.gadā” tika nosaukta Jelgavas pilsēta.

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notiks 2019.gadā no 5. – 7.jūlijam Jelgavā un citās apkārtnes pilsētās. Kopumā Latvijas Jaunatnes Olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas nākamā gada vasarā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

2017.gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Cēsīs, 2015.gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados.

Informācija un foto: Latvijas Olimpiskā komiteja, Sporta servisa centrs