Eiropas diena – Raiņa parkā

09.05.2019. Izglītības pārvalde

Atzīmējot Eiropas dienu, kas veltīta mieram un vienotībai Eiropā, 9. maijā Raiņa parkā notik pasākums, aicinot skolēnus un citus interesentus piedalīties izzinošās, radošās un sportiskās aktivitātēs.

Pasākuma mērķis ir popularizēt Eiropas dienu Jelgavā, piedāvājot jelgavniekiem interesantas un izglītojošas aktivitātes. Raiņa parks bIja sadalīts vairākās aktivitāšu zonās – vienā no tām varēja spēlēt galda spēles, citā – piedalīties eksperimentos. Bija arī teātra, mākslas un dejas zona, kā arī mūzikas zona, kur izpausties muzikāli.

 

Tāpat Raiņa parkā notika dažādas sporta spēles, ko organizēja Sporta servisa centrs, bet bērnu un jauniešu centrs "Junda" aicināja piedalīties orientēšanās spēlē, kur dalībniekiem Raiņa parka teritorijā, individuāli vai komandās bija jāatrod fotokontrolpunkti.

Pasākums, kas tradicionāli notiek Uzvaras parkā, šogad risinājās Raiņa parkā, jo Lapskalna ielā, kas piegul parkam, notiekošo darbu dēļ piekļuve Uzvaras parkam ir apgrūtināta. Jāpiebilst, ka 1950. gadā Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans Parīzē teica runu, kurā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu. Godinot šo notikumu, 9. maijs tiek atzīmēts kā Eiropas diena.

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies