Lieldienu brīvdienās tornī darinās oriģinālas rotas pavasarim

15.04.2019. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Sestdien, 20.aprīlī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies cikla “Radītprieks” nodarbība – “Koša sutaša rota pavasarim”, kuras laikā varēs radīt oriģinālas rotas –  auskarus, kulonu vai piespraudi sutaša tehnikā.

Sutaša rotu darināšanas tehnikas pirmsākumi meklējami Francijā 14.gadsimtā, bet tās popularitāte atgriezās tikai 20.gadsimta beigās. Sutaša tehnikā darinātas rotas mūsdienās kļūst arvien populārākas, pateicoties to oriģinalitātei un unikalitātei. Darinot šādas rotas, bieži tās veidotājam, rezultāts ir pat pārsteigums, jo process ir ļoti radošs.


Cikla nodarbību vadīs meistare Zanda Kursīte, kura atklās sutaša rotu darināšanas tehnikas nianses un demonstrēs tās izmantošanas iespējas. Nodarbībā dalībnieki varēs darināt piespraudi, kulonu vai auskarus no sutaša diegiem, iestrādājot arī dažādu krāsu plakanos akmeņus, pērles, kā arī rotu aizdari, praktiskai to nēsāšanai. Nodarbības ilgums līdz trīs stundām.


Nodarbība “Koša sutaša rota pavasarim” notiks sestdien, 20.aprīlī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Dalības maksa 5.00 EUR. Visi nodarbībai nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


Tāpat šajā dienā pirms nodarbības, pulksten 11, iespēja doties atvērtajā ekskursijā pa Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni kopā ar gidu, kas notiek tikai reizi mēnesī. Ekskursijas laikā torņa deviņos stāvos gida stāstījumā varēs izzināt trīs ekspozīcijas, izstāžu zāli un skatu laukumu. Lai piedalītos ekskursijā, jāsedz ieejas maksa tornī – biļetes cena pieaugušajiem ir 2,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,00 EUR,  pirmsskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

 

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies