Sākumlapa JaunumiSportsBASKETBOLA KLUBS “JELGAVA/LLU” SEZONA
BASKETBOLA KLUBS “JELGAVA/LLU” SEZONA
31/03/2018

Jelgavas komanda turpinās cīņu ceturtdaļfinālā! Pirmā spēle 4.aprīlī!

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas (LBL2) ceturtdaļfinālu ļoti pārliecinoši sasniegusi Jelgavas vīriešu basketbola kluba “Jelgava/LLU” vienības, kas arī otrajā spēlē apspēlēja “SC Mēmele/Bauskas BJSS” komandu ar rezultātu 102:87. Jelgavniekiem rezultatīvākais šoreiz bija Salvis Mētra ar 23 gūtiem punktiem.

LBL2 ceturtdaļfinālā BK “Jelgava” spēkosies ar Rīgas Stradiņa Univeristātes basketbolistiem – komandu pirmā spēle paredzēta otrdien, 4.aprīlī pulksten 20.00 Jelgavā. Atbildes spēli pretinieces aizvadīs 6.aprīlī pulksten 20.00 Rīgā; ja būs nepieciešama trešā spēle, tā tiks aizvadīta 8.aprīlī Jelgavā.

Ceturtdaļfinālā, pusfinālā un sērijā par 3.vietu uzvarētājus noskaidros sērijās līdz 2 uzvarām, finālā – līdz 3 uzvarām.

Iepriekšējās spēles

BK “Jelgava/LLU” regulārās sezonas turnīru noslēdza otrajā vietā, apliecinot, ka arī šajā sezonā ir viena no galvenajām favorītēm uz čempiontitulu. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jelgavniekiem pretī stājās 15.vietā palikusī Bauskas komanda, pret kuru Jelgavas basketbolisti bija neapšaubāmi favorīti. To Gata Justoviča vadītā komanda apliecināja pirmajā spēlē Jelgavā, kad pretiniekiem nebija nekādu variantu, un mājinieki vēl arī paspēja iepriecināt līdzjutējus ar 100 punktu sasniegšanu – 100:63.

Iespējams, pēc graujošās uzvaras pirmajā spēlē Bauskā 24.marta spēles ievadā nedaudz pietrūka koncentrēšanās, kā rezultātā pretinieki pēc desmit minūtēm pat ieguva četru punktu pārsvaru – 17:21. Būtiski lauzt spēles gaitu jelgavnieki nespēja, un mājinieki turpināja turēties līdzi rezultātā, saglabājot arī nelielu pārsvaru pēc 20 nospēlētām minūtēm – 40:43.

Trešajā ceturtdaļā jelgavnieki guva 31 punktu un pēc 30 minūtēm bija vadībā ar 72:64. Pēc šāda pavērsiena Bauskas vienība atgūties vairs nespēja, “Jelgava/LLU” nebija apturama, vēl 30 gūti punkti, kā rezultātā beigās pat itin pārliecinoša uzvara ar 102:87.

Salvis Mētra bija rezultatīvākais ar 23 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm. 20 punktus guva Uldis Feldmanis. Ceturtdaļfināla pretinieki jelgavniekiem vēl nav zināmi, jo mūsu komanda kā pirmā sasniegusi ceturtdaļfinālu.

TURNĪRA TABULA

Uzziņai

Šajā LBL2 sezonā startē astoņpadsmit komandas, kuras piedalījās 2016./2017.gada sezonā: BK Jelgava, Valmiera Glass/ViA, BK Ķekava, BA Turība, Ogre/Kumho tyre-2, RSU, BK Mārupe, Limbažu OC, RSU, RTU, BK Saldus, Līvāni, Gulbenes Buki/BJSS, Ventspils Augstskola, Latvijas Universitāte/BS Rīga, BJBS Rīga/DSN, Madona/BJSS, VEF skola un BJBS Rīga/Rīdzene, kā arī LBL 3 uzvarētāji Bauskas BJSS/SC Mēmele, Valkas sporta internāta komanda (BK “Valka/Valga” fārmklubs) un BK Kandava.

Šogad Jelgavas basketbola klubs tiks pārstāvēts Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā (LBL2), talantīgākie Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi, galvenā trenera Vara Krūmiņa uzraudzībā, pieredzi krās Latvijas Jaunatnes basketbola līgā un Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijā, bet sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības univeristāti (LLU) tiks nokomplektēta komanda dalībai Studentu līgā.

Par lielās Jelgavas basketbola komandas galveno treneri ir apstiprināts viens no pagājušas sezonas komandas līderiem – 30 gadus vecais saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kuram tas būs jauns izaicinājums. Iepriekšējā Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta sezonas finālsērijas ceturtajā spēlē BK “Jelgava/BJSS” (galvenais treneris Varis Krūmiņš) izbraukumā Valmierā ar 80:62 pārspēja “Valmiera Glass”/Vidzemes Augstskola, sērijā līdz 3 uzvarām uzvarot ar 3-1. Trešo vietu izcīnīja BK “Ķekava”.

Informācija: K.Upenieks, Sporta servisa centrs