6.1 °C, 1.4 m/s, 64 %

Sākumlapa JaunumiSportsHK “Zemgale/LLU” paliek iedzinējos! Nākamā spēle 16.martā!
HK “Zemgale/LLU” paliek iedzinējos! Nākamā spēle 16.martā!
16/03/2018

Optibet Hokeja līgas (OHL) finālā aizvadīta otrā spēle, kur Jelgavas hokeja klubs “Zemgale/LLU” viesos Rīgā pēc neveiksmīga spēles sākuma vairs nespēja atspēlēties HK “Kurbads” un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:4 (2:1, 0:0, 2:0), pretinieku pārākumu atzīstot otro vakaru pēc kārtas. Vienīgos vārtus 13.marta spēlē jelgavnieku labā guva Artjoms Ogorodņikovs.

Finālsērijas trešo cīņu komadas aizvadīs piektdien, 16.martā Jelgavas ledus hallē, spēles sākums pulksten 19.40. Par čempioni kļūs komanda, kas izcīnīs četras uzvaras.

Katrai no komandām bija nedaudz atšķirīgs ceļš līdz čempionāta finālam. HK “Zemgale/LLU”parūpējās par lielu pārsteigumu un sešās spēlēs no turpmākās cīņas izslēdza regulārās sezonas spēcīgāko komandu un Latvijas kausa ieguvēju “Mogo”, savukārt pagājušās sezonas čempione “Kurbads” apliecināja savu favorītu statusu un piecās spēlēs tika galā ar Liepājās hokejistiem. Pirmajā finālsērijas spēlē Rīgā mājinieki savu pārākumu spēja apliecināt tikai spēles papildlaikā (3:2).

Līdzīgi kā pusfinālsērija Valērijs Kuļibaba turpināja uzticēties abiem vārtsargiem, un otrdienas vakarā vārtos stājās Reinis Petkus. Šoreiz spēles sākums jelgavniekiem bija neveiksmīgs, un piektajā minūtē pretiniekus vadībā izvirzīja Mārcis Zembergs (0:1). Mājinieki turpināja spēlēt aktīvi, doties pēc otrajiem vārtiem, kas izdevās jau septītajā minūtē, ar precīzu metienu izceļoties Martinam Lavrovam (0:2). Pēc šāda pavērsiena “Zemgale/LLU” spēja saņemties un izlīdzināt spēli. Ļoti svarīgus vārtus perioda izskaņā guva Artjoms Ogorodņikovs, tādējādi pēc 20 minūtēm viesi iedzinējos ar 1:2.

Otrajā periodā katra no komandām pa reizei uzspēlēja skaitliskajā vairākumā, ko izmantot nespēja. “Zemgale/LLU” hokejistiem bija problēmas ar vārtu gūšanas momentu veidošanu, pa vārtiem periodā tika izpildīti tikai seši metieni, bet veiksmīgi spēlēja vārtsargs Petkus, kā rezultātā arī pēc 40 minūtēm jelgavnieki bija vienu vārtu attālumā. Trešā perioda pirmajā daļā spēles likteni izšķīra Toms Hartmanis, kurš guva divus bezatbildes vārtus un sniedza mājiniekiem 4:1 pārsvaru. “Zemgale/LLU” vairs atgūties nespēja un piedzīvoja otro zaudējumu sērijā – 1:4.