Drošība Lieldienās

20.04.2019.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību Lieldienu brīvdienās, svinot svētkus iekštelpās un atpūšoties brīvā dabā.

 

Meteorologu prognozes liecina, ka Lieldienās Latvijā laiks būs saulains un sauss. VUGD iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka iedzīvotāji šādos laikapstākļos dodas atpūtā pie dabas, tāpēc sevišķa uzmanība jāpievērš ugunsdrošībai, lai neizceltos kūlas ugunsgrēks.

 

VUGD atgādina: pērnās zāles dedzināšana nav veids, kā sakopt savus īpašumus. Kūlas dedzināšana ir aizliegta, un par to var tikt piemērots administratīvais sods. Tās dedzināšana ne tikai apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī nodara būtisku kaitējumu dabai.

 

Tāpat VUGD aicina iedzīvotājus, kurinot grilus, būt uzmanīgiem un neaizmirst, ka dārzu un privātmāju pagalmos grils ir jānovieto uz stabilas virsmas un drošā attālumā no ēkām, lai, uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevarētu izraisīt ugunsgrēku. Iekurinot grilu, jāizmanto tikai tie degšķidrumi, kuri paredzēti šim mērķim, nevis, piemēram, benzīns vai acetons, jo, tam uzliesmojot, cilvēks var gūt smagus apdegumus. Pirms grila aizdedzināšanas, kurināmais jāaplej ar degšķidrumu, jāpagaida, kamēr tas sasūksies un tikai tad uzmanīgi jāaizdedzina.

 

Ja svētku brīvdienās plānots kurināt ugunskuru, pirms tam ir jāpainteresējas, vai konkrētās pašvaldības saistošie noteikumi atļauj tās teritorijā kurināt ugunskurus. VUGD atgādina: jāizvēlas tāda ugunskura vieta, kurai tuvumā nav ēkas, sausā zāle vai koki, kas var aizdegties. Ugunskura vieta jāsagatavo un jāierobežo, aprokot tai apkārt zemi vai apliekot akmeņus. Pirms došanās prom jāatceras, ka ugunskurs ir jānodzēš, piemēram, ar līdzi paņemtu ūdeni pudelē, lai, uzpūšot stiprākam vējam, tas neuzliesmotu no jauna.

 

Brīvdienās atpūšoties ārpus mājas vai iekštelpās, vienmēr jāatceras par bērnu drošību un to, ka nedrīkst viņus atstāt bez uzraudzības! Piemēram, ugunskuri vai piemājas ūdenskrātuves var radīt bērnam īpašu vilinājumu, kas var beigties ar traģiskām sekām – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, viņam no ugunskura liesmām var aizdegties drēbes vai arī viņš var iekrist ūdenī.

 

 

Tuvojoties siltajam laikam, noteikti nepieciešams ar bērniem pārrunāt ugunsdrošības noteikumus un atgādināt par pārgalvīgas rīcības iespējamām sekām.

 

Drošība jāievēro arī, veicot tik vienkāršas darbības kā olu krāsošana. VUGD norāda, ka bez pieskatīšanas uz plīts atstāts katliņš vai panna var izraisīt ugunsnelaimi. VUGD atgādina, ka savai un līdzcilvēku drošībai dzīvojamās telpās nepieciešams uzstādīt dūmu detektoru, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā laicīgi pamanīt ugunsnelaimes izcelšanos.

 

Ja tomēr pavasara brīvdienu laikā ir notikusi nelaime un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana pa tālruni 112!

 

Informācija: VUGD

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies